Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez a viselkedés normális egy...

Ez a viselkedés normális egy 6 hónapos babánál?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem alszik és mindig nyüglődik. Volt kb 2 hetünk amikor elkezdett aludni este és 8-12-4-6-kor ébredt csak fel. Ez teljesen jónak látszott , de megszűnt és nem alszik 2 óránál többet és semmivel nem tud visszaaludni csak cicizéssel. Sokszor felkel éjfélkor és órákig nem alszik vissza. Egy ideig elnézeget, de aztán elkezd sírni , hogy kell cici , de van hogy egy óra kell mire elalszik. Tegnap éjféltől 4-ig fent volt és 7kor felkelt nem is aludt egész álló bap semmit! Nappal kétszer alszik általában 1-1 órát bár ma ezt se sikerült:/ mindig azthiszem, hogy majd majd beáll , de nem fél éve ezzel küzdünk és nem javul. Az érdekesség az,hogy voltunk kórházban 3 napot és ott aludt éjszaka! Foggalmam sincs , hogy lehet ez és amint haza értünk kezdődött a nem alvás megint pedig a mi szobánkban alszik szóval mellette vagyunk itt is. Hogy lehetne ezen javítani ? Van valami ami segíthet? Valaki? Egy könyv? Jó tanacsok??tippek?? Vagy bármi...:D
2021. okt. 3. 19:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
18%
Ha a házban mindig egy helyen akarod altatni, lehet hogy egy vízér fut végig azon a ponton ezért alszik rosszul. Erre tudok gondolni
2021. okt. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
sötét van a szobában? csönd van? hogy eszik? mit csinál napközben? semmiképp se normális, hogy ennyire nem alszik...
2021. okt. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hát eddig 2 helyre raktam a szobában most közvetlen mellettem van megint , mert amikor messzebb raktam nem lett jobb :/ próbáltam , hogy a folyosón égve hagyom a villanyt , vagy a telefonom lámpáját kapcsoltam neki és úgy raktam , hogy jó fényt adjon , de semmi. AnYatejes már délelőtt eszik szilárd ételt délután is próbálkozok, de azt még nem fogadja el nagyon max egy-két falatot. Mielőtt lefekszik van hogy 1 órát cicizik...csend van nagyon mindenki alszik nem is lakunk forgalmas helyen. Napközben elvan utál egyedül lenni úgyhogy csak a közelemben és általában beszélgetni kell vele akkor van el. Vagy kézben lenne egésznap ha tehetné:D de viszonylag sokat van kézben...testvérei vannak Velük szeret lenni nagyon.
2021. okt. 3. 23:16
 4/12 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

nem feltétlenül kell neki fény, lehet, hogy pont a sötét lenne jó, azt is próbáltad? :)

szilárd étel alatt mit értesz? konkrét darabosat, vagy pürét? hathónaposan még nem kell, hogy érdemben egyen mást anyatejen kívül, elég kóstoltatni, de előbb pürével próbálkozz, azt az állagot ismeri; ha nem fogadja el, esetleg nagyon óvatosan megpróbálhatsz darabosat adni neki. de ekkora korban még az anyatej az étel, a többi mellékes (a mennyiség szempontjából).

körülbelüli napirendetek van? levegőzik eleget? írod, hogy mindig kézben lenne, de azért mozog is szabadon a földön? ezek fontosak egy baba életében, meg a kiszámíthatóság, hogy nagyjából mindig ugyanazok a dolgok következzenek ugyanabban a sorrendben, ettől érzi magát biztonságban.

2021. okt. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

1es vagyok

Esetleg próbálj kendőt/csatos hurcit bérelni, hogy megnézd beválik-e nektek. Ha jó, napközben altathatsz abban (kis gyakorlás után ügyesen lelehet venni a babát), este pedig beállítasz egy rutint, félhomály vagy sötét, csend, összebújás, alvás.

2021. okt. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szia! Az én fiam pár nap múlva 7 hónapos,hát nagyon hasonló gondokkal küzdöttünk, mint ti. 5 és fél hónaposan kezdett kúszni, azt gondoltam, na majd ott lesz az áttörés, hát nem. Csak kézben... Akkor vettünk csatos hordozót,úgy jobb lett, de közben meg a derekam szakadt le, mert elég súlyos az ülepe 😁 Utána eltelt valamennyi idő, és elkezdett felfedezni, így ma már nem azt mondom, hogy nem kell kézbe venni, de jelentős a javulás ilyen téren. Az éjszakák viszont nálunk is őrületesek, tegnap,, csak" 8x kelt... Erre majd az idő ad megoldást megintcsak, úgy hiszem. Kitartást, nem vagy egyedül! ♥️
2021. okt. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hu sok a kérdés igyekszem válaszolni. Ő 3.baba. Van hordozónk , elő szoktam venni szereti , de sokat rakom a földre, hogy tudjon mozogni , fejlődjön ekkor a tesók mennek játszani vele többnyire velük szeret játszani egyedül nem igazám😅 néha lekötik a játékok , de inkább ember párti:) ha nem mennek a tesók akkor anya anya anya. Nagyon cicifüggő , de már nincs elég tejem ( kiderült a kórházban , de sejstettem) kanalasat eszik már egy hónapja (pürét csak) tápszerrel próbáltuk kiegészíteni , de nem izlik neki kiköpi. (3 félét próbáltunk) a vizet elfogadja, de az ugye nem tápláló. Nagyon nehez vele nem tudjuk miért nem tud aludni és teljesen kétségbe estünk már. Pedig már sokmindent láttunk a másik kettőnél nem volt ekkora probléma ez. Azt se lehet mondani, hogy nappal alszik, mert nem sokat. Ez nem is zavar hiszen elvagyunk vele , de amikor jön az este jó lenne aludni 4 órát egyhuzamban van legalább tudni, hogy csak ekkor meg akkor kell mennem etetni nem pedig egész éjjel órákig nyüglődni vele. Ráadásul nappal amúgy nem nyügös ez miatt. Szóval mintha nem is lenne fáradt az éjszakázás miatt ez nagyon fura. Ja esti rutin nálunk nagyon be van tartva a gyerekek miatt . Fürdés ,etetés , mesélés, alcsi ez rendben is van az elalvással semmi gond csak az ami utána következik , hogy 2-3óra múlva elkezd felkelni óránként.
2021. okt. 5. 08:06
 8/12 A kérdező kommentje:
Kimaradt: igen kint vagyunk mindennap 2-5 órát attól függ milyen idő van , ha rossza kkor csak 2-őt ha jó idő van annyit amennyit lehet egész nap.
2021. okt. 5. 08:08
 9/12 anonim ***** válasza:
nekem amit leírtál, abból úgy tűnik, az alvásmennyiséggel van a gond, a nappal kétszer 1 óra nagyon kevés ebben a korban :/
2021. okt. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%
Igen... kevés a nappali alvás, túlfárad és este "hirtelen" kialussza magát. Utána pedig mint egy duracell nyuszi csak pörög
2021. okt. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!