Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudtok-e főzni (magatoknak) a...

Tudtok-e főzni (magatoknak) a baba mellett, és ha igen miket és mennyi idő alatt?

Figyelt kérdés
A babafőzelékek viszonylag rövid idő alatt elkészíthetők, de a sajátjaink már hosszabb időt vesznek igénybe, ha az ember valami "minőségibbet" akar enni. Tehát amíg az ember főz, egy kissé elhanyagolja a babáját, még ha a kicsi el is játszik magának valamennyi ideig. Az előkészített gyorsabb ételeket (pl. fagyasztott rántanivalók) pedig egy-két hét alatt nagyon megunja az ember...Ti hogy oldjátok meg az ebédet?
2008. dec. 8. 22:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
én rendelek olcsóbb kajákat vagy este főzök,mikor a férjem itthon van, vagy ő főz... nekünk csak csapatmunkában megy, ugyanígy a takarítás is és a babázás is.
2008. dec. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én minden nap főzök, mert a férjem minden reggel visz el kaját, a nagyobbik fiam pedig 1 órakor jön haza az iskolából éhesen, úgyhogy délelőtt kell főznöm. A kisebbik fiam most 10 hónapos. Amíg pici volt, a pihenőszékkel betettem a konyhaajtóba és azzal is elvolt, hogy nézett. Mostmár mászkál a szobában, pakol, de minden biztonságos, nem tud komolyabb kárt tenni magában.

A zöldségeket az étkezőn pucolom, így nincs egyedül. Néha beteszem az ágyába és ott is elvan fél-egy órát, addig maszatos dolgokat csinálok, pl. húst vágok, stb. Egy levest hamar feldob az ember, vagy tésztavizet forrni, vagy rakott dolgokhoz az alapanyagokat főni és már mehetek is be a szobába játszani.

Valahogy mindig van.

2008. dec. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
En fozok kulon a babának, és nekunk is, és amíg diétáztam, néha magamnak is kulon kellett. Ugy szoktam, hogy míg ébren van a baba és lefoglalja magát, elokeszitem a dolgokat - krumplipucolás, zoldség, husi, stb, de mivel szeretek nyugodtan fozni, ami mellett állni kell a tuzhelynél, azt akkor csinálom, mikor alszik a picur. De szaggattunk már egyutt pogácsát, ult a 7 hónapos torpe az etetoszékben és nagyokat csodálkozott.Gyakran fozok 2 napra valo adagot, a férjemnek szerencsére nem gond, így a "szabadnapon" esetleg tobb ido jut a házimunkára, vagy netán egy kis pihenésre.
2008. dec. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonlóan mint az előző anyukák,annyiban még hogy volt hogy lekapcsoltam a készülő kaját,ha lehetett mert felébredt a picur.Nekem hordozóban(5 hós) van a konyhában,zenével,játékkal a kezében.Persze nem bírja a végtelenségig,van hogy több részletben készül az ebéd.De valahogy valóban mindig elkészül.
2008. dec. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is minen nap főzök. Délelőtt lemegyek a boltba persze babával együtt hazajövünk és nekiállok a kajának. Már kialakult a napirendje 9 kor szopizik, délbe már ebédel. Jó esetben elalszik a kocsiban, amikor jövünk haza, De ha nem akkor én megfogom a gyereket és kiültetem magam mellé a konyhába. Délelőtt mindig jókedvű és nincs vele baj, eljátszogat magában. Persze azért beszélek hozzá még énekelek is neki. És simán meg tudok főzni. Van olyan nap amikro annyit főzök, hogy másnapra is elég legyen. Nálunk inkább este szokott nyügöske lenni. Szerencsém van hogy ilyen nyugott baba mert az én párom is dolgozik és nem sokat tud segíteni itthon. Én már félig kész vagyok a karácsonyi nagytakarítással is. tymy

2008. dec. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én mindennap főzök,ha de. nincs rá idöm,akkor dél körül mikor a babát leteszem aludni.Ilyenkor alszik egy 2 orát,és az idö alatt megfözzök a családnak.Csak megtervezés az egész.
2008. dec. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!