Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek jar Csaladi Potlek es GYES?

Kinek jar Csaladi Potlek es GYES?

Figyelt kérdés
Azert kerdezem,mert otthon szultem (2009.06.20-n)es kaptuk ezeket febr. vegeig.Aug. vegen Irorszagba koltoztunk es megigenyeltuk itt a child benefit-t,bevallva h mi otthon kapjuk es lemondanank az otthonit.Meg mindig nem intezodott el a dolog,de allitolag vissza kell fizetnem mindent,mert a babam apukaja itt Iro-ban dolgozik.Most ez hogy lehet?
2010. aug. 25. 21:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Elég egyedi az eseted, szerintem nézd meg a jogszabályi háttért, gondolom a MÁK honlapján valahol fenn van. Benne kell lennie a kizáró okoknak is.

Egyébként lehet, hogy nem egy jól felkészült ügyintézőt fogtatok ki, az apa írországi munkája szerintem egyáltalán nem jöhet képbe...

2010. aug. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

biztos, hogy az apa munkahelye nem nyom a latban semmit. Az otthon kapott juttatásokat biztosan nem kell visszafizetni, hiszen itthon jogosult vagy rá! Ezen kívül, a törvény azt mondja, hogy : (2) Az, aki ellátást jogalap nélkül vett fel, köteles azt visszafizetni, ha erre a felvételtől számított 22 munkanapon belül határozattal kötelezték.

Vagyis csak akkor kell visszafizetned, ha kb egy hónap- egy-másfél hónapon belül erre köteleznek. Addig jár.

2010. aug. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!