Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért a rózsaszín a lányos szín?

Miért a rózsaszín a lányos szín?

Figyelt kérdés

Ha egy kisfiúra rózsaszín polót adunk, akkor a személyiség fejlődésére rosszul fog majd hatni ez a szín?


[link]


2010. aug. 23. 15:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Ma már divat lett a rózsaszín a fiúk körében. A képen látható fiúkon jól áll, de a férjemen nem tudnám elképzelni, Neki nagyon bénán állna. Szerintem már annyira megszokottá vált a rózsaszín=lány, hogy tuti mindig le kislányoznák a fiú babádat. Én ha nem tudom beazonosítani a babát hogy fiú, vagy lány, akkor mindig a ruha színéből állapítom meg. Volt már, hogy beégtem, elég rossz néven vette az anyuka. Hihihi
2010. aug. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Páromnak van rózsaszín pólója, több is, szerintem egy jó pasi marha szexis tud lenni rózsaszín pólóban vagy ingben.
2010. aug. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Talán a hagyományok miatt. Külföldön azért ennél sokkal lazább. Ott akár harisnyában is vesznek rózsaszínt fiúnak, csak mi vagyunk ennyire lemaradva.

csatolva:

http://www.youtube.com/watch?v=db3BCdf_cpU

2010. aug. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A kék az ókortól kezdve a tisztaság színe, és kifejezetten a kislányokra adták. nem véletlenül látható Szűz Mária is minden ábrázoláson kék ruhában. Ezzel szemben a kisfiúkra piros ruhát adtak, mivel a legtöbb katonaruha piros színű volt. (Igen, pirosban nehéz beleolvadni a terepbe, manapság már nem ez a katonaruhák jellemző színe.)


Valamikor a 20. század elején ez megfordult, a kék lett a fiús szín, a piros - és ennek halványabb árnyalata, a piros a kislányos.


A rózsaszínre nincs magyarázatom. :-( De fontosnak tartom minden életkorban a maga szintjén és eszközeivel megerősíteni a gyermek nemi identitását. Ez kislánykorban a szoknya, a hosszú haj, a "kopogós" cipő, a rózsaszín ruha, a kisfiúknál a nadrág, a kék szín, a rövid haj, a fiús játékok... Valahol itt kezdődik az, hogy felnőttkorban a fiú merjen kezdeményezni, randira hívni egy nőt, a nő pedig tudja, mit jelent nőiesnek lenni.


Épp ezért egy szín van, amit a kisfiamra soha nem adok, ez pedig a rózsaszín. Majd ha felnő és rózsaszínbe akar öltözködni, akkor nyugodtan. :-)

2010. aug. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy szín nem fog a személyiségfejlődésére hatni,de kellemetlen lesz folyton magyarázkodni,h nem lány hanem fiú.És esetleg ez zavarhatja,dühítheti.

Én nem adnék/nem adok rózsaszínt a fiaimra,az összes többi színt nyugodtan hordhatják,ki lehet bírni rózsaszín nélkül-azt hordják a lányaim:)).Tudom,h rossz beidegződés,meg,h nem vagyok elég trendi,de nekem egy felnőtt pasin is b.zis.

2010. aug. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%
A magam eszével végiggondolva a rózsaszín szín a termékenységet szimbolizálja,ami ősidőktől kezdve a nőiséget képviseli,hisz a gyermek kihordása a nők dolga,"rózsa" szín,vagyis eredetileg sztem ez piros lenne,ill. annak árnyalatai ez esetben világosabb árnyalatai.Ez a szín a női nemi szervek és a száj buja színét jelzik,mintegy csalogatóan hatva a férfinemre.Minél pirosabb,annál inkább,így kislányoknál még az enyhe rózsaszín a jellemző.A kék ezzel szemben a fiúk acélosságát (hideg szín),erejét,akaratát képviseli.Nagyjából ezt gondolom,dióhéjban.
2010. aug. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2010. aug. 24. 11:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!