Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Krumplit sehogy sem lehet...

Krumplit sehogy sem lehet fagyasztani?

Figyelt kérdés

Kicsit elszámoltam magam a mai krumpli-cukkini adaggal, és ha még holnap is adok neki, akkor is egy csomó meg fog maradni.

Azt tudom, hogy krumplit nem ajánlatos fagyasztani, de igaz ez így is, ha vegyesen van pl. cukkinivel?

Vagy hűtőben meddig tárolhatom? Eddig amit megfőztem neki, csak másnapig tartottam hűtőben, utána ha nem kellett neki, kidobtam. De most túl sok lett ahhoz, hogy kidobjam. Vagy mégis rákényszerülök?


2010. aug. 23. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne fagyaszd le, csinálj neki frisset. Én még nem hallottam hogy krumplit fagyasztottak volna.
2010. aug. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha elviselhető az íze számodra is, akkor megeheted te magad és akkor nem kell kidobni.
2010. aug. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

én ezt még nem hallottam, lehet, hogy én vagyok elszigetelve :-D

Én mindig fagyasztok le a babakajából, amit főzök, legalább egy üveggel. Így, ha valamiért nem tudok egy nap főzni neki, akkor is az én főztömet eszi.

Nekem is van a fagyóban krumplit is tartalmazó étel, eddig még egy se romlott meg és az íze sem lett másmilyen.

Szerintem nyugodtan fagyaszd le, de lehet, hogy jönnek okosabb anyukák, akik nekem is elmagyarázzák, hogy mi lesz a krumplival a fagyasztóban.

2010. aug. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is fagyaszd nyugodtan, én is úgy csinálom, mint az előző. Aki nem hallott fagyasztott krumpliról, az nézzen szét a mirelit osztályon. :)
2010. aug. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem rengeteg krumpli van (bár nyersen) a fagyasztóban. Biopiacról vettük és máshol nem tudom tárolni, h elálljon. Próbáltam krumplit tartalmazó ételt is lefagyasztani, mert elvileg nekem sincs kifogásom ellene, de nekem nem sikerült. Vhogy szivacsos állagú lett, kivált belőle a víz. Lehet h át kellett volna főzni, de nem volt hozzá gusztusom. Próbáld azért ki, hátha neked jobban megy.
2010. aug. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én mindig nagy adag kajátcsinálok, amit lefagyasztok. 1 hétre elég. Van benne minden, krumpli is!!! Semmi baja nincs kiolvasztás után.


Nekem is mondta anyu, nem jó a krumplit fagyasztani, de még nem jöttem rá, miért nem...?

Ha rizzsel sűrített kaját teszek a mélyhűtőbe, nálunk az a katasztrófa kiolvasztás után.

2010. aug. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A krumpli főzve fagyasztható. Ha nyersen próbálod ugyanezt, kiolvadáskor a krumpli fekete, édeskés ízű lesz. Amit mirelitben árulnak, azt is előfőzik, ill. elősütik fagyasztás előtt. Nyugodtan fagyaszd le a kész ételt, sem az íze, sem az állaga nem fog megváltozni!
2010. aug. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!