Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki, meddig használja éjjelre...

Ki, meddig használja éjjelre a lámpát a babájának? Az én kincsem 3-hónapos, korai lenne ha már nem használnánk? Vagy kell még éjjelre a lámpa?

Figyelt kérdés
2010. aug. 21. 13:36
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
sose hagytam égve lámpát éjjelre
2010. aug. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%

Mi csak pár hétig égettünk kislámpát egész éjjelre.

Szerintem nyugodtan lekapcsolhatod már, de az jó ha van egy pici fényforrás (éjjeli fény, konnektorba dugható, pl. DM-ben lehet venni).

2010. aug. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%

Hát, őszintén szerintem eddig nem is kellett volna használnotok. AZ én gyerekeimnek csecsemő korukban sosem volt bajuk a sötétséggel.

MOst 1 éves a kisebbik, nála most kezdődik, hogy ha letesszük az ágyába aludni, muszáj égnie a lámpának, különben ordít. De szerintem még ő sem a félelem miatt, hanem mert nem alszik el egből, és a sötétben nem tud mit kezdeni magával, míg ha van egy kis fény, akkor azért elnézelődik míg elálmosodik.

A nagyobbikom 4 éves, ő kb. 1 éve fél éjszaka a sötétben.

2010. aug. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
Én sem használtam sose kislámpát a szobájában, mindig az előszobában égett a villany, mikor elaludt, akkor lekapcsoltam. Szerintem jobban tudnak aludni sötétben.
2010. aug. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
Én sem használtam soha lámpát.
2010. aug. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

2 hétig égett éjjelifény a szobában. Attól kezdve sötétben aludt. Addig is szerintem az én saját megnyugtatásomra kellett a világosság, ha bármikor rá akartam nézni lássam mi a helyzet.

Szerintem nem kell neki a fény éjjel, kapcsold le nyugodtan.

2010. aug. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
Valahol olvastam, hogy az éjjeli fény akkorra kellHET, amikor a gyerek néhány évesen (nem emlékszem pontosan, hogy mikor) elkezd félni a sötétben. Egyébként pedig a pihentető alvásnak az egyik feltétele a sötétség, amire egy csecsemőnek nagy szüksége van!
2010. aug. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%
Én nem is értem miért KELLett eddig??
2010. aug. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek....
2010. aug. 21. 17:04
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia!SAjna vagy nem sajna,de én is használom a kislámpát a babának éjjel.Nekem megnyugtató,bár mi egy szobában alszunk még a babával,nekem is 3 hónapos.Még a kórházban mikor kettesben maradtunk akkor lekapcsoltam a lámpát éjjelre,és nagyon nagyon sirt szegénykém,na azóta van éjjeli fény nálunk.Szerinted hagyd neki ha igényli még,és ne törödj senki véleményével.
2010. aug. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!