Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél éves kislányomat 1...

Másfél éves kislányomat 1 percnél hosszabb ideig csak a homokozó köti le (időnként), akkor is ha vele együtt játszok?!

Figyelt kérdés
Nagyon fáradtnak érzem magam időnként emiatt, mert mindent előveszünk, de egy perc sem telik el, már mást szeretne, hiába próbálom a figyelmét az előző játékra terelni. Gyakorlatilag így egy óra vele eltöltött idő alatt állandóan pakolunk, minden játékba belefogunk, bedobunk egy formát a formabedobóba, de utána gyorsan várat kell építenünk, majd ki kell mennünk a konyhába. Megfogja a kezem és kihúz, de onnan is rövid időn belül jövünk vissza. Előveszem a mesekönyvet, belekezdek, de már mutatja a mozdonyt a szekrényen, hogy vegyem le. Mit tehetnék, hogy kitartóbb legyen?
2010. aug. 19. 21:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát a másfél évesek már csak ilyenek :)

Teljesen életkorának megfelelő, jól fejlett viselkedés. Nem vagy még agg. majd ejtőzünk a temetőben.Pörögj rá kicsit !!

Ha sokat játszol vele, 14 éves korára már kezd majd egy kicsit kitartónak lenni. Még egy elsősnek is csak húsz percig szabad egy dologra figyelni. A tied kisded.

Bízd néha másra, és kapcsolódj ki te is!

2010. aug. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a válaszod! AZért én látok a játszótéren másfél év körüli babákat kitartóan (mondjuk 5-10 percig) hintázni, csúszdázni, libikókázni, kismotorozni..... apropó kismotor. Mi csak kivesszük a garázsból, segítek neki ráülni, egyet hajt és jelzi, hogy máris leszállás :-(( pedig szívesebben rohannék utána "rápörögve"...
2010. aug. 19. 21:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ő teljesen rendben van. Miért nem hagyod, hogy egyedül fedezze fel a környezetét? Én sokat hagyom a fiamat egyedül játszani. Én közben főzök, mosok, jövök-megyek, folyamatosan figyelem, persze, és sokszor ő is megkeres, megvagyok-e még. Sokszor csatlakozom hozzá, de ha megunom, vagy más dolgom fontos, akkor hagyom, hogy egyedül legyen.
2010. aug. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én 1,5 éves lányom is pont ilyen. Játszótéren is fel-alá rohangál, minden érdekli, de minden csak 1-2 percig. Aztán már rohan a következő játékhoz. Eddig nagyon sokat olvastunk könyveket, de egy pár hete nem ül meg a fenekén, nem érdekli.

Sajnálom, hogy nem tudtam segíteni... :)

2010. aug. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a továbbiakat is.

Én hagynám egyedül játszani, de mindenhez kellek, sem mosni, sem főzni, sem takarítyni nem tudok, akkor csinálom amikor alszik. Ha ébren van akkor igényli a társaságom, ahogy odaállok a mosogató elé, már ott is van, húzza a nadrágom, mondja, hogy mammmamammma és mindemellé olyan arcot vág, hogy a szvíem hasad belé. Nagy mókamester. Pedig nekem is könnyebb lenne, ha eljátszana egy kicsit magában.

2010. aug. 20. 10:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!