Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Átszoktattátok a babátokat az...

Átszoktattátok a babátokat az egyszeri alvásra vagy magától tért át? 11 hónapos a babám, napi kétszer (délelőtt és délután) alszik 1-1 órát. Van aki szerint át kéne szoktatnom.

Figyelt kérdés
Én úgy tartottam eddig hogy a gyerek igényeihez alkalmazkodom, de most elbizonytalanodtam.
2010. aug. 17. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:
elvileg 1 éves kor körül szoknak át az egyszeri alvásra. A lányom 13-14 hónapos volt, mikor csak délbe aludt.
2010. aug. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is kb 1 éves kor körül állt át a napi egy alvásra magától.

De ha 2szer aluda az sem lenne gond, majd ő alakitja.Mondjuk bölcsi (már ha lesz) előtt azért elkezdeném szoktatni de sztem addigra átáll ő saját magától is.

2010. aug. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én csak az éjszakai felkelésekről szoktattam le őket,még pici korukban. Nappal akkor aludtak,amikor fáradtak voltak. Amíg éjjel alszik rendesen,addig nem kelteném fel,ha aludni akar.
2010. aug. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem kell leszoktatni.Had aludjon szegény,ha igényli.Majd ő alakítja.Lányom 1 éves és délelőtt félórát,délután 3 órát alszik,nem fogom felébreszteni,hogy utána meg nyűgös legyen.
2010. aug. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Két gyerekem van, egyiket sem szoktattam semmilyen alvásra, maguktól áttértek 11 hónaposan az egyszeri alvásra. Én megvárnám míg érett lesz rá.
2010. aug. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én szoktattam. már nem igényelte a napi kétszeri alvást, keveset aludt délelőtt és délután is, este viszont 11 ig bírta (én nem). kb. 2 hét volt, míg átszokott, most délután alszunk egy nagyot és este 8kor van alvás. így jobb, bár még mindig előfordul néha hogy bebólint délelőtt. 16hós, 14 hósan szokott át
2010. aug. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem fogom erőltetni. Bölcsibe nem adom, mert úton a kistesó és így nem veszik be, meg amúgy sem szeretném.
2010. aug. 18. 19:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!