Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónaposnak mennyire kell...

8 hónaposnak mennyire kell "beszélnie"?

Figyelt kérdés
Szótagokat, vagy nem tisztán ejtett szavakat, esetleg bizonyos szituban ismétlődő halandzsát?
2010. aug. 16. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:

a könyv ezt irja:

"8 hós korra megjelenik a tudatosság már nem csak reflexszerüen jönnek a hangok hanem felnöttek beszédét utánozva.

egy szótagot ismétel pl. baba, dada, papa,"


nekem ezeket mondta 8 hósan.:

hő hő

baba

nyamm nyamm

anya

2010. aug. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy 8 hónaposnak max. halandzsáznia kell, esetleg mondhat két betűs "szavakat" is amik nem szavak, csak próbál utánozni. Az én kisfiam egy évesen kezdett el bizonyos tárgyakra ugyanazokat a szavakat használni, aztán 14 hónaposan a szavak végét "másolta" (pl. nagymama=ma, cumi=mi, apa=pa), majd 15-16 hónaposan két szótagú szavakat kezdett el mondani (mama,papa, mimi) és most 17 hónaposan már sikerül, vagy majdnem sikerül a szavakat kimondania max.3 szótagig (nagyi, vonat, eper, fekete stb.).
2010. aug. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
8 hónaposan vagy halandzsázik vagy nem, ez abszolút gyerekfüggő, a fiam kettő lesz és anya, apa és néha elvétve pár szó...ill. halandzsa és én nem aggódom...Te se tedd!
2010. aug. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor jó!Az enyém is csak halandzsázik,de kivehetetlen mit mond.Köszi a válaszokat!
2010. aug. 16. 17:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nem hiszem, hogy egy 8 hónapos értelmes szavakat mond. Az enyém 2 hete kezdte el, hogy ata, ete, atata stb. Néha értek ilyesmit, hogy: hejte, meg tata. Ha úgy vesszük ezek értelmes szavak, de egy 8 hónapos még nem hiszem, hogy bármit is mond tudatosan. Esetleg 10 hósan ilyesmit, hogy pápá, de inkább 1 évesen kezdik. És egyáltalán nem biztos, hogy az anya lesz az első szó. Az első lányomnak kb a 10.szava volt az anya, valamikor 15 hónaposan. -De 1 évesen kezdett el tudatosan szavakat mondani.
2010. aug. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!