Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos babámnak 4-5 naponta...

3 hónapos babámnak 4-5 naponta van széklete, mit adhatok neki hogy mindennap legyen?

Figyelt kérdés
2008. dec. 2. 08:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Azt nem írtad, hogy anyatejes-e a babád. Mert ha igen, akkor semmit ne adj, teljesen normális így! Anyatejes babáknál a naponta ötször-től az öt naponta egyszer-ig minden megoldás normális. Örülj inkább, hogy ilyen jól hasznosítja a babád a tejcsit.
2008. dec. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
anyatejes a babám ,a doki azt mondta hogy lehet hogy keveset eszik de nem hiszem mert 2óránként szopizik még éjszaka is annyit hogy sokszor már csórézza vissza és még ráadásúl most csak 330g-ot hízott.
2008. dec. 2. 08:59
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia, én írtam az előbb is. Nem hinném, hogy az igény szerint szoptatott baba keveset ehetne - ez sajnos egy nagyon régi tévhit és sok orvos se tud semmit a szoptatásról.:-( Ha van naponta 4-5 jó pisis pelus, akkor bizony eleget evett a baba. De az anyatejet olyan jól tudja bontani a szervezetük, hogy akár napokig nincs széklet. Ne izgulj, mindent jól csinálsz, a dokira meg ne hallgass. Az ilyen orvosok jótanácsai vezetnek legtöbbször oda,hogy az anyuka izgul, hogy nincs elég teje, hozzátáplál, pótlást ad, ez meg egyenes út a tej elapadásához.

Mindent jól csinálsz, így tovább!

2008. dec. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ja és még valami: a babák nem olvassák a szakkönyveket, tehát fogalmuk sincs, mennyit kell hízniuk hetente. Szerencsére, mert ahogy minden felnőtt különböző, úgy a gyerekek is azok. Vannak felnőttek, akik ránéznek a kajára és híznak, mások éjjel-nappal esznek és olyan vékonyak, hogy tűbe lehet őket fűzni. Nem szabad elvárni egy babától, hogy ennyit vagy annyit gyarapodjon! Ne félj, a babák pontosan tudják, mennyit kell enniük. Ez a jó a gyerekkorban, ha nincsenek tömve, el se híznak, hiszen csak a szükségletüket elégítik ki.

Szóval ne izgulj, hallgass a babádra, ő mindenkinél jobban tudja, mi a jó neki.

2008. dec. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi a választ ,most már nyugodtabb vagyok.
2008. dec. 2. 09:24
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi is anyatejesek vagyunk, a 4. kimaradt kaki után szoktam neki adni 5ml laveolacot 10 ml vízzel keverve/ez fruktóz szirup/, rá 5-6 órára megérkezik a nagy adag csomag, úszik az egész baba a kakiban.Utána beáll megint a napi kaksi..1 dl:400ft, 1L:2000 ft...jó, ha van otthon

Nekem is mondták, hogy lebontja, de akkor honnan az az iszony mennyiség ami kijön belőle???És ez természetes alapanyagú, de ne haladd meg az 5ml-t..

2008. dec. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nekem is 3 hos a babam es nekem is ma 4-ik napja hogy nem kakilt nem tudom mit tegyek,lehet az enyem sem eszik eleget?hany kilos a 3 hos babad?
2008. dec. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!