Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,5 hetes kisbaba esetében...

1,5 hetes kisbaba esetében meddig mondható normálisnak a sárgaság?

Figyelt kérdés

Ma pl nem cicizett olyan étvággyal a babám mint tegnap, tegnap az orvos mikor nálam volt azt mondta nyugodtan ehet ciciből. Most nem rég még azt olvastam hogy sárgaság esetén szüneteltetni kell a cicis szopizast és tapszerrel kell addig etetni a babát.


Tapasztalt anyukák, mit javasoltok ?


2021. jan. 7. 15:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom is anyatejes, senki nem mondta, hogy ne szoptassam, pedig tényleg nagyon sárga volt, anyukám nem értette hogy nem került kék fény alá. Lassan is ment le róla, 7 hetes korában múlt el teljesen a sárgasága. Ami nálunk a legfontosabb volt: mindenki, gyerekorvos, nőgyógyász azt tanácsolta, hogy max 20 perc szoptatás után vegyem le a ciciről, én ezt nem tudtam megcsinalni, mert üvöltött minden alkalommal. Mivel ő a sárgaság miatt aluszékony volt, volt hogy 5 perc szopi után bealudt, komfortszopizott a cicin, majd 10 perc után magához tért és ismet aktívan szopott. Így nálunk amíg sárga volt, nagyon elnyultak a szoptatasok, maratoni órás-másfél órás alkalmak is voltak. Így utolag visszagondolva megterhelő volt, de megérte, ha nálatok is így lenne készíts magadnak kaját, innivalot, sorozatot aztán pihizz közben.:) Ez 7 hetes koráig tartott, utána hirtelen nagyon felgyorsult, na akkor már 20 perc bőven elég volt, de addig türelmesek kellett lennem.

Azt nem írtad, hogy csak anyatejes-e vagy kap tápszert is mellé. Ha csak anyatejes szerintem maradjon minden így, ne nyúlj tápszerhez, mert bezavarhat a szoptatásba, főleg ilyen korán. Ha amúgy is kap tapszeres kiegészítést, akkor ha úgy veszed észre nem szopizott annyira aktívan esetleg próbálhatsz neki több tápszert adni, hátha azt jobban elfogadja, mert könnyebben jön a cumisüvegből.

2021. jan. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pedig mondta a gyerekorvos es olvastam is,hogy anyatejjel is megy a bilirubin vagy mi,tovabb marad sarga,nehezen urul,tapszer javasolt. Mondjuk nekem nagyon keves tej volt es majdnem visszakerult a korhazba,ugyhogy en tapszereztem es rohamosan javult utana.
2021. júl. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
11 Nekem mindkét gyerekem ilyen 1-másfél órákat szopott kétóránként, pedig csak az egyik volt sárga. Őt persze ébresztgetni is kellett az elején folyamatosan csikizni :) Szerintem (, hogy és barátnői élménybeszámolókat idézzek) minden baba "intravénásan" is azt akar az első pár hétben, aztán persze, ahogy fokozatosan erősödnek, ügyesednek, lecsökken ez az idő és beáll valami flexibilis rendszer.
2021. júl. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!