Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor alakul ki a rendszeresse...

Mikor alakul ki a rendszeresseg? Vajon eleget eszik? Segitene valaki leirni egy napirendjet? Setaval stb?

Figyelt kérdés

a kisfiam 1honapos..kb 2hete csak az egyik cicibol eszik kb 10perceket,elotte mind2bol evett 15 percet...eleg ennyi neki? ezt a szopi idot is neha vergove ,mohon szokta neha tolteni,hasfajos..van tejem mert boven tudok fejni is..tudom lekene merni de nincs merlegem,de az utolso orvosi vizsgalatnal normalis volt a gyarapodasa..Kulfoldon elek,itt nem hetente kell vinni ot a dokihoz ahol lemerik hanem 1x voltam vele 2hetesen majd a kov vizsgalat 2honaposan lesz addig nem tudom a sulyat..

kb 3-4orankent eszik de neha igeny szerint teszem cicre..8-9ora kozott van furcsi 10re mar alszik is es reggel olyan 4-5kozott ebred enni kb 10ercre mig eszik..ez jo?

utana meg olyan fel 8korul de mar akkor kezdodik a nyuszoges a hasa miatt,de csak addig mig kakil..utan kezdodik nap...jol csinalom? kerlek irjatok..


2008. nov. 30. 15:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Először is nyugi, minden rendben van! Én se mérem soha a gyerkőcöt, de nem is kell. A babák pontosan tudják, mikor éhesek és meddig kell szopizniuk ahhoz, hogy jóllakjanak. Szóval ne stresszelj, csak tedd mellre mindig igény szerint. Lehet, hogy néha óránként kér, aztán akár 3-4 óra is eltelik két etetés között. Bízd a babára! Te abból tudod, hogy eleget evett, hogy elengedi a cicit. 10 perc alatt is jól tud lakni, ha ügyesen szopizik. Az én lányom is maximum ennyit tölt cicin, néha még ennél is kevesebbet és egy mellből szopik ő is. Most 4 hónapos.

Egyébként ha naponta van 4-5 jó pisis pelus, a baba jókedvű, szép a bőre, tiszta a szeme, akkor tutira eleget evett.

A napirendet majd szép lassan ő kialakítja, ne aggódj miatta, bízd rá. Kell neki 1-2 hónap, aztán beáll szépen. Próbálj alkalmazkodni az ő bioritmusához, akkor minden jól fog alakulni.

Ne aggódj, mindent jól csinálsz!

Ha van még bármi kérdésed, írhatsz privit is, szívesen válaszolok, ha tudok, te meg azt fogadsz meg a tanácsokból, amit jónak látsz.

Jó babázást!:-)

2008. nov. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
szia a pelusok szama megfelelo atlagban 4-6pisis es 2-4kakis van..a bore az elejen tejkiuteses volt de m ar szepen mulik,most vettem eszre hogy talan a kicsi arca picit zsirosabb,de lehet h rossz a tusfurdo amit hasznalok..tul kremes alagu..markat nem tudok irni mert kulfoldon elek lehet ilyen nincs is otthon..itt minden mas,es elso babas vagyok tavol a csalad igy a net marad nekem akerdeseim tisztazasra..koszi a lehetoseget h irhatok neked lehet igenybe fogom venni..Jo babazast..:)
2008. nov. 30. 17:50
 3/3 anonim ***** válasza:

Szió!


Szerintem nagyon jól csinálod, ez már egy kialakulóban lévő napirend. A szopcsi időről csak annyit, hogy az unokatestvérem kisfia 5 perc alatt ette meg a szükséges mennyiséget. Az én lányom viszont 30 percig nyammog rajta. Biztos, hogy ügyes a babád, és 10-15 perc alatt kiszívja, ami neki kell. Ha nem így lenne, akkor nem aludna ilyen szépen éjszaka.


Csak viszonyítás képpen... Az én lányomnak a 8. hét volt a vízválasztó; addig össze-vissza aludt, evett, de utána, mint akit elvágtak, szépen rendszerré alakult át a renszertelenség.


Boldog babázást!!! Ja, és jól csinálod!!!

ZIta (32 hetes kislány anyukája)

2008. nov. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!