Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napi hány széklet normális 1...

Napi hány széklet normális 1 évesen? Kell vajon nálunk a kivizsgálás?

Figyelt kérdés

1 éves fiamnak naponta 3-4-szer van széklete, van hogy hígabb, de többnyire normális állagúnak tűnik (bár úgy szét van lapulva, hogy nehéz sokszor megállapítani). Az biztos, hogy sosem volt székrekedéses, kemény kaki is talán 1-szer volt mióta megszületett.

Már nem szopik és azt várnám 1 max. 2 alkalommal kakil egy nap, de nem. Ráadásul nem is pici adagok.

Ilyen lehet tejcukor érzékenységtől esetleg?


2010. aug. 10. 16:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én lányom egyszer kakil naponta, a vele egyidós unokatesója meg háromszor, neki hígabb is.szerintem teljesen normális. Még két évesen is így kakil. sok gyümölcs hamarabb kijön.
2010. aug. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
4 hónapos koràig napi 6/7 volt, 8 hónapos koráig napi 4/6, 1 éves koráig 3/4. Utánna beállt napi 2/3-ra, most 1,5 éves, 1/2 van, de heti 1x van hogy 3-4. Nekünk is a pelusba elnyomódik, nem kemény, de vilt bugyi nèlkül a kertben ésxhzrkát kakill:) szedegethettem a fűből:)
2010. aug. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

13 hónapos a kisfiam, és ő is sokszor kakil :)

Ma csak háromszor, de tegnap ötször :) Szintén lapított :D és az állaga is olyan mint amit te írsz. Székrekedése neki sem volt, illetve kezdetben ő reggelente bogyózott, az almától volt, de már ez sincs.

Én eddig nem gondoltam arra hogy ez gond lehet.

Miből gondolod a tejcukor allergiát?

2010. aug. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
11 hónapos a kisfiam, ő is kb 3szor kakil, elég rendes adagokat. nem kemény, nem erőlködik kakilás közben, szétnyomódik a pelusban. én ezt annak tudom be, h sok zöldséget, gyüömit eszik,nem etetem mű kajákkal, sokat iszik,ezért nincs ami megfogja a székletét. szerintem addig örülj, amíg nem kell erőlködnie és ha nem fogy nem hiszem, h probléma lenne. de ha aggódsz kérdezd meg a dr-t!
2010. aug. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!