Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bölcsibe nem lehet előre...

Bölcsibe nem lehet előre beíratni?

Figyelt kérdés
Azt mondták van egy rendelet hogy csak adott évben írathatom be. Jövő szeptembertől szeretném tehát jövőre írathatom be. Igaz ez? De hát versenyezni kell a helyekért mert túljelentkezések vannak! Vagy nem voltam szimpi és leráztak? Mert fura egy bölcsi amúgy csak nincs a közelben másik.
2010. aug. 10. 13:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Én is jövő szeptembertől szeretném bölcsibe vinni a lányomat, ezért kb 2 hete felirattam a várólistára. Fel is írták minden zokszó nélkül. És azt mondta a nőci, hogy TALÁN még befér majd a csoportba.
2010. aug. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát nemtom, hogy milyen rendelet van erre, lányomat jövő februárban akarom beadni a bölcsibe, még az idén áprilisban irattam be. Igaz várólistán van. De a bölcsiben is azt mondták, hogy érdemes előbb beiratni. Vagy lehet, hogy csak azokra az intézményekre igaz, hogy abban az évben irasd be, amikor be is akarod adni, ahol nincs várólista...
2010. aug. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk van várólista (Vecsés), úgyhogy 3 hetesen felírattuk, hogy 2 évesen mehessen bölcsibe(113-an vannak előttünk a listán - szép, mi?).
2010. aug. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sejtettem. Sógornőmék is oda járnak de megkülönböztetik a kislányt. Nincs pénzük utalgatni nekik az a baj "nem fiezetős csak támogatásokat elfogadnak". De ezek szerint már ránézésre eldöntik ki mehet. Ez szemétség!
2010. aug. 10. 13:51
 5/8 anonim ***** válasza:
A mi bölcsinkben nincs várólista, és évente egyszer, tavasszal van beíratás az adott év szeptemberében kezdődő "tanévre". Ez nem azt jelenti, hogy nincs túljelentkezés, csak azt, hogy a várólista nem egy hivatalos dolog, nem vesződnek ilyesmivel. A beiratkozásnál vizsgálják, hogy az anyának van-e munkahelye, és ha nincs, akkor nem veszik fel a gyereket. Az, hogy beírják egy négyzetrácsos füzetbe a neveket, nem jelent semmit, csak esetleg a szülőket megnyugtatja.
2010. aug. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is van várólista és mi is feiratkoztunk rá még tavaly, fel is vették a fiamat ősztől.

Viszont itt tényleg hivatalos várólista van, adtak róla hivatalos papírt is, hogy feliratkoztunk és hogy hányadikok vagyunk. Mondjuk itt a jelentkezés sorrendjében veszik fel a gyerekeket, munkáltatóit sem kérnek (mondván a fele úgyis hamisítva van).

De tényleg vannak olyan kerületek is ahol nincs várólista.

2010. aug. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szeptember elsején megyek beíratni a fiamat, hogy jövő októberben mehessen. addig ő is várólistás lesz. Elvileg lesz helye, mert kérdeztem emailben pár hete. Kispestiek vagyunk.
2010. aug. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
a lányom 2012 tavaszától lesz bölcsis....ma bevittem a jelentkezési lapot. Nekünk a vezető helyettes mondta, hogy minél előbb, annál jobb, mert bár megyeszékhely, egy állami bölcsi van......és még ezek után is csak reménykedni merek, hogy sikerül :(
2010. aug. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!