Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszer, Sinlac vagy még több...

Tápszer, Sinlac vagy még több gyümölcs?

Figyelt kérdés

A babám 6 hónapos, 3 hete kezdtük a hozzátáplálást orvosi javaslatra, mert nem hízott rendesen. Addig csak anyatejes volt. Amit már eszik: alma, őszibarack, krumpli, répa. A délelőtti étkezést már nagyjából kiváltottuk, néha kér még utána cicit, de csak pár percre. Tehát a napi étkezés így néz ki: reggel szopi, 11 körül gyümölcs, 14-15 óra körül szopi, 18-19 óra körül szopi, majd lefekvés szintén szopival (20-23 óráig bármikor lehet). Eddig sem aludta át az éjszakát, de úgy egy hete óránként, félóránként is kér cicit, szopizik egy kicsit és sír, nehezen alszik csak vissza. Lehet, hogy éhes lenne, kevés már neki a tej? Inni nem tudok neki adni, nem fogad el teát, vizet, semmit, semmiből és cumija sincs.

A kérdésem az lenne, hogy mi a jobb szerintetek? Adjak neki mostmár délután is gyümölcsöt, esetleg vegyek tejpépet? Hallottam a Sinlacról is, de nem igazán vagyok vele tisztában, mi is az. Tápszerezni már nem szeretnék, akkor inkább még egy gyümölcsös étkezés, vagy rosszul gondolom?


2010. aug. 10. 09:52
 1/8 anonim ***** válasza:
szerintem kezd el a főzeléket is bevezetni dél körül.szerintem éhes,én fiam is így csinált,mikor nem volt elég neki a tejcsi.mennyi gyümölcsöt eszik meg?viszont szerintem sok idő telik el a reggeli és az ebéd-szopi között,a gyümölcs alapból gyorsabban végigszalad a babán,legalábbis nálunk éhes lesz tőle.mi így szoktuk csinálni:reggel 6-7 körül szopizik,10-11 között eszik gyümölcsöt,dél-fél 1 körül főzelék+szopi,4 körül sinlac,este fél 8 körül szopival alszik el.egyébként a sinlac egy gyógytápszer,amit allergiára hajlamos babának adják,illetve lehet a gyümölcsöt és főzeléket dúsítani vele és így táplálóbb.az én fiam tejfehérje allergia gyanús,azért nem ehet másféle tejpépet.ezt is megpróbálhatod,hogy beleteszed a gyümijébe.viszont írasd fel a dokival,mert féláron van úgy.
2010. aug. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Azért telik el sok idő a reggeli és az ebéd között, mert ilyenkor szokott aludni úgy 1-1,5 órát, de van, hogy kettőt is. Délután már csak 20-30 perceket alszik séta közben, itthon is legfeljebb ennyit.

Sinlacra azért gondoltam, mert több kérdésnél is olvastam, azt gondoltam, ez valami extra hizlaló-kalóriadús tejpépféleség, de akkor szerintem maradok a sima tejpépnél estére, és lassan bevezetem a főzelékféléket is. Csak ugye új íz 3-5 naponta jöhet, így elég lassan haladunk. Nem mértem, de becsületes adagokat megeszik a gyümölcsből: almából egy jó nagyot, barackból kettőt, répából is két vékonyabbat szoktam főzni neki; ameddig kéri, addig adom neki.

Még egyszer köszönöm!

2010. aug. 10. 11:18
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy túl távol vannak egymástól az étkezések?

Nálunk a napirend: 7-kor szopik, 10-kor gyümölcs+gabona, 13-kor főzelék, 16-kor szopik, 18-19 körül tejpép. És van,hogy a köztes időben szintén szopizik, mert megéhezett. Bár az én gyerekem elég nagy étvágyú.

Szerintem tápszer helyett mehet a tejpép.

Megírod majd, hogy mire jutottál? :-)

2010. aug. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Szerintem a gyümölcsbe mehet egy kis babakeksz (6 hónapos), mert magában már nem biztos, hogy elég tápláló.
2010. aug. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Vilcsianyuja ***** válasza:
A gyümölcsökben kevés a kalória, ráadásul az emésztést is gyorsítják. Próbálj meg főtt krumplit keverni a gyümölcspépekbe is, attól egy kicsit jobban eltelik és kalóriadúsabb is lesz neki az étkezés. Én a babámnak 7 hónaposan vezettem be a babakekszet, este kapa gyümölcsébe, ahogy előző válaszoló is írta. De azt, mivel gluténtartalmú, tényleg nagyon óvatosan és fokozatosan kell bevezetni, addig is jó lesz a krumpli :)
2010. aug. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Vilcsianyuja ***** válasza:
Ja, én a főtt krumpli után a banánt vezettem be, mint a gyümipépek kalóriaturbózóját. És mivel finoman megédesíti a kaját, nagyon szereti a kislányom. Nálunk egyetlen gyümi nem jött be eddig egyáltalán, a meggy, attól egyszerűen prüszkölési rohamot kap szegényem.
2010. aug. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én szerintem az ebéd kiváltásával folytathatnád, elkezdheted a főzelékeket is etetni vele, azt sűrítheted sinlackal is, vagy szép lassan akár liszttel is, hiszen a mai álláspont szerint 7 hónapos korig azt be kellene vezetni fokozatosan. 6 hósan már sokféle zöldséget ehet, szépen kostóltathatod vele őket, és emelheted az adagot is. A délelőtti gyümölcshöz én babakekszet használok, de azzal is max. 2 órát bír ki, utána már éhes is, így a tízórai, ami gyakran 11-kor van, legkésőbb 13. órakor már ebédel is a lányom.
2010. aug. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

kedves válaszolók!

ha már kérdeztétek, megírom, mi történt a napokban.

kipróbáltam a főtt krumplit, a gyümölcsös tejpépet és a kukoricadarából készült "vízbegrízt" is, ez utóbbi kettőt barackkal, mert azt nagyon szereti. mindegyik az én pólómon kötött ki, nagy fintorgások közepette:(

amit eszik: alma, barack, szilva, icipici krumplit keverhetek bele, úgy elfogadja. mostmár este, lefekvés előtt is kap gyümölcsöt, így sokkal jobban alszik és kevesebbszer ébred. persze új dolgot nem adok neki este, csak a már megszokottakat. egyik nap pl. megevett 3 db barackot és 2 db szilvát, ami még nekem is elég vacsorára, lefeküdt 10 körül és 4-ig a hangját se hallottuk:)

köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!

2010. aug. 16. 10:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!