Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyakran látogat bennete...

Milyen gyakran látogat bennetek a védőnő? Ellát hasznos tanácsokkal, segít?

Figyelt kérdés

A miénk 23 éves pályakaezdő, tapasztat semmi, ha kérdezek, csak hümmög, és a következő alkalomal hoz a válasszal egy sokszor fénymásolt lapot...

Eddig max 5-ször láttuk, abból a gyereket levetköztetve még egyszer se látta, az 5-ből 2 szer volt ébren.

Most múltuk 5 hónaposak.

Az elején nem hetente kellene jönni??? Nálatok hogy volt???? Első babánál még elég tudatlan vagyok...

Nem lehet védőnőt váltani?????


2010. aug. 7. 14:33
 1/10 anonim ***** válasza:

sorban:


eddig három védőnőnk volt -nem váltottam le egyiket se - áthelyezések miatt és egyszer betegség miatt.


volt fiatal de halkszavú és most középkorú tapasztalt.

az elején -terhesen-kijött környezettanulmányra aztán utánna én mentem és a tanácsadóban mért súlyt meg vérnyomást lehetett kérdezni is aztán szülés után a kórház értesitette és egy nappal miután hazajöttünk és kijött a dokival.

amikor kicsi volt a babám 6 hetente kellett vinnem mérni és oltásra is ilyenkor mindig odajött és lehetett kérdezni

néha fel is hivtam mobilon ha épp nem vette fel öt percen belül mindig visszahivott.

egy éves szülinap óta csak kéthavonta viszem mérni de van hogy felhivom kérdezek ezt azt.


Nagyon rendes.

nem kell hetente jönnie ha sok gond van akkor talán két hetente havonta rátok nézhetne de legtöbbször nagyon nagy a körzetük.


nem lehet váltani védőnőt dokit igen.

2010. aug. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

szerintem nem lehet védőnőt váltani.

5ször volt nálatok 5 hónap alatt? Nálunk egyszer sem volt, illetve kétszer mikor megszülettek a babák. Egyszer sem jött. Mondjuk mentünk havonta tanácsadásra az orvosi rendelőbe. De ott az orvos vizsgálta, beadta az oltást és akkor kértem tanácsot is.

Nehéz megítélni a munkáját, mert van amire nem lehet választ adni. (Például nekem első kérdésem volt, kell e büfiztetni a babákat és meddig kell büfiztetni, ha nem büfizik- mikor tehetem le. Hümmögtek, úgyhogy én nem büfiztettem egyiket sem. Van aki még kilenchónapos babát is büfiztet itt olvastam. Most ilyenkor tényleg mit mondjon egy védőnő? Büfiztess vagy ne?)

2010. aug. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia! Úgy látom, nem csak nekem vannak ilyen problémáim. :)

A mi védőnőnk nem pályakezdő, viszont értelmes és hasznos választ nem tud adni,általában csak:"háát anyuka, nem tudom". Most 4,5 hónapos a fiam, eddig 3-szor volt itt, ebből 2-szer aludt a baba. Először amikor kijött, mutatni akartam valami kiütést (mostmár tudom, hogy tejkiütés, de első baba, tapasztalat semmi), de arra sem volt hajlandó, hogy a szemüvegét feltegye. ÁÁÁ, nem is idegesítem magam. Szóval, nem vagy egyedül. Nálunk sajnos nem lehet védőnőt váltani, igaz nem is tudnék jobbat.Ő legalább nem járja végig a lakást, hogy megnézze mi, hol, hogyan van. (Persze ennek semmi köze a gyerekhez.)

Irigylem azokat, akiknek "igazi" védőnőjük van. Nálunk is elkélt volna a segítség...

2010. aug. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát mi kilenc hónaposak múltunk és eddig még csak kétszer látogatott meg, amit én először furcsálottam, de más anyukával is beszélgettem és őket sem látogatta többször! Első gyermekes anyuka vagyok, először bántam, de már ismerve nagyon nem bánom. Mi szoktunk havonta tanácsadásra járni hozzá, illetve a doktornőnkhöz. Nekem már ennyi elég belőle!
2010. aug. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A mi védőnőnk egy idősebb nő. De olyan mintha nem is lenne...

A terhességem során 2x jött megnézni, kérdezte hogy vagyok és, hogy mikor mozdult meg a baba, de 5 perc múlva ment is mind a két alkalommal! Havonta kellett hozzá járni vizelet-vérnyomás és súlymérésre! Csak azzal foglalkozott, hogy sokat híztam (15 kg)...

Nekem eddig semmilyen hasznos tanácsot nem adott! :(

A lányomat itthon 1x látta mikor hazajöttünk, azzal fogadott, hogy hol van a szoptatós fotel, fekve szoptatom a lányomat! Azóta 2x volt, de nem voltunk itthon, csak hívott, hogy járt nálunk...hívjon fel előtte, mert sokat jövünk-megyünk!

3x vittem hozzá mérni (1 hónapos, 3 hónapos és 6 hónapos), azt mondta ennyit kell vigyem...most már havonta kell! A dokinknak nem tetszett és mondta, járjak hozzájuk megmérni a lányomat, így kéthetente megmérték, nem csak 3 havonta!! Az ottani védőnő sokkal szimpatikusabb...de nem válthatom le a másikat, így oda is járunk!! Sokkal több tanácsot tud adni!

A kis könyvébe nem töltötte ki az 1 hónapos, 3 hónapos és a 6 hónapos státuszt, mondván, kétszer nem irkál, és nem tud adni fénymásolatot, mert nincs papírja...majd viszek neki! :)

Tehát ennyit a mi védőnőnkről!

2010. aug. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

lehet váltani, én terhesség alatt a szomszéd körzet védőnőjéhez jártam, mert ott dolgoztam és így csak beugrottam ha kellett menni. havonta volt vizeletvizsgálat, vérnyomás- és súlymérés.

amikor megszületett a baba, átadta a papírjaimat az itteninek és ennyi volt. az első 2 hétben naponta-kétnaponta jött, aztán hetente, kb. 2 hónapos kora óta néha benéz, teljesen rendszertelenül. mi havonta megyünk hozzá, akkor ott van a doki is, mérnek súlyt, mellkas- és kobakátmérőt, megcsinálják a kiskönyvbe a státuszt, hallgatnak tüdőt, szívet, néznek torkot, fogacskát, kukit (már amelyik gyereknek van ugye:D )

mindig lehet kérdezni, de volt, hogy valami miatt mindkettőt megkérdeztem. telefonon is elérhetőek, emellett van fix fogadóóra is, amikor lehet menni hozzájuk. a régi szintén 24 éves pályakezdő, aranyos, de volt, hogy én többet tudtam egy adott kérdésemről, mint ő. a mostani olyan 40 körüli, két gyereke van, ezért tapasztaltabb, de ő is csak a saját módszereit akarja rám erőltetni.

nekem hasznosabb volt sokszor ez az oldal, mint ők ketten együtt:)

szóval ha eddig megvoltál nélküle, megleszel ezután is!

2010. aug. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
1x jött ki.
2010. aug. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

fú, most olvasom máshol mivan.....

nálunk 2 éve védőnő a védőnő, előtte kajakihordós volt:)


szóval, ő sokszor kijött, sokat is tanul, képzi magát, sokcmindenre nem tudott azonnal válaszolni, de mindig utánanézett mindennek. ő mutatta meg, hogyan öltöztessek, ő vágta le először a körmét, tejkiütést felismerte, homeopátia párti, mindig megvizsgálja a szemét ha itt van.

6. hétig hetente jött.

most 7 hós, és havonta jön.


amikor terhes voltam akkor havonta én mentem kismamatanácsadásra.


szóval mindent egybevéve én nem panaszkodom, mert nagyon lelkiismeretes, szereti a munkáját, a gyerekeket, bármikor felhívhatod, ha nem veszi fel, visszahív, sok könyvet kaptam tőle kölcsön, sok elérhetőséget (pl homeopátia, hordozókendő stb...)


amúgy nekem azt mondta, hogy munkaköri kötelessége így jönnie, alá is iratott velem egy papírt erről, hogy először hetente aztán havonta jön.

2010. aug. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Terhesen havonta jártam tanácsadásra. Amikor megszültem és hazajöttem pár napra rá eljött. Sokat beszélt és mégsem mondott semmit, nekem egyáltalán nem volt hasznos , inkább teher volt. 5 hónapos a lányom és kb.4x volt nálam. Ő nem fiatal és nem pályakezdő.
2010. aug. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én védőnőm sincs a topon, válaszolni nem nagyon tud így már nem is kérdezek. Először felháborodtam mikor nem mosott kezet, de aztán rá kellett jönnöm, hogy nem is szándékozik a gyerekhez nyúlni.

Hálistennek a nagynéném védőnő és ő egész más. Bármikor hívhatják a körzetes kismamái (hívják is), mindegyiket ismeri és jó tanácsokat ad - nekem is. Mellesleg elmondta, hogy az első 6 hétben hetente kell kijönnie a védőnőknek, na ehhez képest az enyém háromszor volt...

2010. aug. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!