Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez gond lehet? Unokahúgom 9...

Ez gond lehet? Unokahúgom 9 hónapos lesz és

Figyelt kérdés

nem hajlítja a lábát.Jó persze behajlítja a térdét, de ha áll és próbálna lépegetni, merev az egész lába és a lábujjai is szétállnak.Nem tudom jobban megfogalmazni.Viszont a kis kezecskéjén az ujjai is mintha nem tudná összezárni őket.Fog velük nem ezzel van a probléma, csak olyan furán néz ki, nem láttam még babát "így viselkedni".Ez valamilyen izomprobléma lehet vagy nem gond?

Nekem is van babám, de nála nem vettem észre ilyeneket, úgyhogy ne hurrogjatok le nagyon :).

Előre is köszönöm .


2010. aug. 4. 09:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Mit értessz azon, hogy furán néz ki? Mit látsz rajta? Me kell mutatni dévényesnek, lehet, hogy van vele valami probléma.
2010. aug. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem ártana megmutatni vlamilyen orvosnak. Kezdetben háziorvos, védőnő, majd vegy ortopédusnak, vagy amit esetleg ők ajánalanak.

Nem szabad figyelmen kivül hagyni a dolgokat, mert később sokkal nehezebben korigálható a probléma.

2010. aug. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azt értem furán, hogy neki alapból úgy állnak az ujjacskái, ahogy nekünk felnőtteknek mikor szétfeszítjük az ujjunkat.
2010. aug. 4. 11:40
 4/8 anonim ***** válasza:
Első voltam, orvoshoz kell vinni! Csak azt nem értem, hgoy ezt az anyja miért nem látja?
2010. aug. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az anyja szólt róla az ottani gyemekorvosnak(náluk csak kórház van) és lerázták annyival hogy nincs semmi baja.Már mindegyik ottani dokinál volt hogy legalább egy beutalót adjanak neki, hogy hova vihetné de semmi.Szerinte sincs jól valami.Most elhozta hozzánk, beszéltem a mi orvosunkkal, de csak pénteken lesz.Csak gondoltam megkérdezlek benneteket hátha van valakinek tapasztalata ez ügyben.

Köszönöm!

2010. aug. 4. 12:22
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk a tesóm lányánál vettem észre hasonló dolgokat, mint amit te írsz. Bár a lábára nem emlékszem, hogy ilyesmi lett volna. Viszont még most is lábujjhegyen jár, pedig már elmúlt 2,5 éves. A kezén az ujjai nagyon sokáig merevebbek voltak. Láttam a különbséget, mert picivel idősebb az én lányom, nála nem tapasztaltam hasonlót. Tudott vele fogni, de nem volt az igazi. Még most se az. Pici korában látta neurológus, nem talált problémát, mikor vissza kellett vinni önálló járáskor csípőkontollra, ott se mondtak semmi rendelleneset. Nem tudom. Nekem akkor se tetszik se a lábujjhegyezés, se a merevebb ujjtartás. Én azt javaslom, mindenképpen mutassák meg dokinak, nehogy valami baj legyen a háttérben.
2010. aug. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A Dévény torna nagyon sokaknak segít. Keresstek a közleben valakit, aki foglalkozik vele. Nem olcsó, de hatásos módszer. Ők azt is megmondják, ha semmi baj, és legalább végre történik valami az ügyben.
2010. aug. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is a Dévényeseket javaslom. Ha valami nincs rendben ők megoldják, és nem fognak lenyúlni feleslegesen, ha tényleg nncs semmi baj.
2010. aug. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!