Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, ha éjjel kitartóan...

Mit tegyek, ha éjjel kitartóan sír?

Figyelt kérdés

1 hetes babám, és azt hiszem, nagyon elszúrtam eddig a nevelését.:( Már az első szoptatás alkalmával úgy szopott, hogy 2-3-at nyelt, aztán abbahagyta, úgy kellett megpiszkálni a kis álla alatt, hogy egyen. Ez most is így van. Így a szopi eltart háromnegyed óráig is néha, félidőben van egy 2-5 perces szünet, ez alatt elalszik. Szopi befejeztével elalszik, de ha kiveszem a szájából a cicit, elkezd sírni, de néha sikerül alva beraknom a kiságyba. Nappal ezzel általában nincs is gond, szépen alszik. Hajnalban viszont elkezd keservesen sírni, de nem 10 perceket, jóval többet, ha hagyom. Elrontottam, mert az első ilyen alkalommal megszántam, oda vettem magamhoz, és elaludtunk együtt. Ajálanátok jól bevált módszert, hogy elérjem, ne üvöltsön egész éjjel? Tudom, az én hibám, az olyan válaszokkal nem jutok előre, hogy nem így kellett volna, magamtól is tudom:( Tegnap éjjel rájöttünk a párommal, hogy ha hangosan nézzük a tv-t, az alatt az idő alatt nem sír, de mihelyt abbahagytuk a filmezést, vagy lejjebb halkítottuk, azonnal sírni kezdett. Mit tegyek, egész éjjel nem nézhetem a tv-t reggelig.

Előre is köszönöm.


2010. aug. 4. 09:15
 1/6 anonim ***** válasza:
1 hetes babát még nem lehet elrontani, nekem is ezt csinálta, és nem egy hétig hanem majdnem 6 hetes koráig, most 11 hetes, és 4 hete átalussza már az éjszakát. Lehet hogy a szopizási pozíción kellene változtatnod.
2010. aug. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1.Egy hetes babát nem lehet elrontani.Még annak sincs tudatában,h ő különálló személyiség,egyszerűen a szükségletei vezérlik,evés,pisi,kaki,hasfájás,és persze szeretgessen valaki.:)

2.A tévében látott "5 percet eszik,kiságyba be,anyuka integet az ajtóból,lámpa le,gyerek édesen elalszik 2 másodperc alatt"-nem létezik.Azok reklámok.:)


Az újszülöttek lassan esznek,sokszor akár egy órán keresztül is,mert a szopás nehéz nekik.Ahogy nőnek és erősödnek,egyre gyorsabban megy majd.

Nagy baj ha veletek alszik?Akkor fekve meg tudod szoptatni,ha elaludt,csak otthagyod,éjjel sem kell sokáig sírnia ha éhes,rögtön "kéznél vagy",és senki nem lesz zombi reggelre a kialvatlanságtól.4 gyerekem aludt velünk az elején,és gond nélkül átszoktak később a saját ágyukba.


Ne hagyd sírni,nagyon pici még,nem manipulál,hanem szüksége van rád,lehet,h a hasa fáj.

2010. aug. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tudnátok ajálani oldalakat, ahol a csecsemőkori alvásról olvashatok, ahol módszerek vannak a kitartóan sírós babákra? Már most el akarom olvasni, hogy elkezdjem alkalmazni, mert nem szeretném, ha köztünk aludna mondjuk éves koráig. (zárójelben megkérdezem, hogy aki babájával alszik, az hogyan oldja meg a házas élet kérdést)
2010. aug. 4. 10:39
 4/6 anonim ***** válasza:
Már ne is haragudj nem igazán veri ki sok minden nálam a biztosítékot de te ezzel a kérdéssel és felfogással most elérted.Egy hetes a gyereked könyörgöm és már most azon agyalsz ne aludjon veled és hagyod sírni .Szerencsétlennek RÁD az ANYÁRA van szüksége.Fél mindentől idegen neki minden Ez olyan neki mint ha most téged kiraknának a Holdra.Tőled várja a szeretetet a törődést a segítséget azért sír nem azért mert hisztizik .Inkább légy vele minél többet még meg nem szokja a világot maga körül .Elszomorít amikor valaki így áll egy babához.
2010. aug. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igazatok van mindenben, de szerintem szegény kérdező csak egy kezdő anyuka lehet, aki túl sokat olvasott babanevelési könyveket, vagy az interneten erről szóló cikkeket, és azt hiszi az a szentirás. Sajnos ez tényleg nem igy működik a babák 99 százalékában.

Nem rontottál el semmit, csak tölts a babáddal több időt, csak rád van szüksége, igy könnyebben hozzászokik a környezetéhez is és nem fog ennyit sirni. Ne a tv szóljon a szobában, hanem a te hangodat hallja inkább, most erre van szüksége. Hidd el igy van, én is azt hittem az elején hogy minden menni fog nélkülem is, úgy értem hogy elvégzem a feladatom (szoptatás, altatás) aztán a baba elalszik majd magától. Én is féltem hogy mi lesz ha velem alszik és majd odaszokik az ágyunkba, de nem igy lett. 3 hónapos koráig a mellkasomon aludt el és most 1 évesen a legnyugodtabb baba, aki szépen elalszik a saját szobájában.

2010. aug. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Képzeljétek, a két utóbbi esténk már jobb volt. Most már csak 5-kor kezdett hisztizni legutóbb. Változtattunk a hőmérsékleten, sűrűbben etettem (mert sűrűbben kérte). Talán jobb lesz most már, kicsit hozzá kellett szoknia ehhez a kinti élethez. Már pár napja nem csuklik minden evés után, sőt, egy-két napja egyáltalán nem csuklik. Ezek szerint megtanult helyesen étkezni, nem nyel már annyi levegőt, talán azért is sírt este, mert fájt a pocija. Kevesebb már a kakis pelus is, eddig tisztulhatott a szervezete. Majd meglátjuk:D
2010. aug. 5. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!