Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2éves kisfiam még nem beszél,...

2éves kisfiam még nem beszél, elég hangos, sikitozik, kiabál . Mit gondoltok? Ezt úgy kell érteni hangosan örül mindennek, hangosan öööö-zve mutogat.

Figyelt kérdés
engem ez nem zavar,szépen mindent megtud mutatni mit szeretne,értjük őt.ő is mindent megért.ha anyóséknál van (nélkülünk) papa szerint csöndes,nem kiabál, meg totál ellentétesen festi le mint amilyen.de ha mi is ott vagyunk akkor megint kezdődik a kiabálás stb...
2010. aug. 2. 21:33
 1/5 A kérdező kommentje:

szóval,akkor jön apósom részéről,hogy érdekes tényleg nem így viselkedik,stb.

ez miért lehet?az én szüleimnél ugyanolyan mint itthon velünk.anyóséknál miért más?vagy nem is más csak mondják?vagy nem érzi ott jól magát,nem nyílik meg?

2010. aug. 2. 21:35
 2/5 anonim ***** válasza:

Az orvos szerint: Ha 2 évesen nem mond értelmes kifejezéseket, akkor két problémáról lehet szó, megkésett beszédfejlődésről vagy diszfáziáról.


Nekem viszont van olyan ismerősöm, aki 3 évesen kezdett el mondatokat mondani, előtte szinte semmit nem beszélt. Most egy okos többdiplomás fiatalember.

2010. aug. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja és szerintem veletek jobban érzi magát, vagy esetleg a nagyszülők már rászóltak, hogy ne kiabáljon és esetleg fél tőlük. Előző voltam.
2010. aug. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi, nem is zavar,hogy nem beszél, csak ez a kétoldalú viselkedése furcsa.
2010. aug. 2. 21:39
 5/5 anonim ***** válasza:

szia, az én kislányom a játszótéren elég csendes darab...otthon: kiabál, dünnyög, visít-...

más környezet, más viselkedés. más viszonya van a nagyszülőkkel ennyi. nem hiszem hogy fél tőlük, mert annak látnátok jelét, már úgy értem, sírna, nem akarna menni hozzájuk ilyesmi.

az enyém 20 hónapos lesz.

és a kisfiúknál az átlagos beszédmegindulás ideje 2,5 év. a kislányoknál 2 év. szó sincs diszfáziáról meg miegyébről, egyelőre.

2010. aug. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!