Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más 4 hónap körüli babája...

Más 4 hónap körüli babája hány órakor fürdik, hánykor alszik el, és mikor ébred?

Figyelt kérdés

Ja és vacsira mennyit eszik?Köszi

Az enyém 6kor eszik 100at,fél8kor fürdik,8kor még eszik 100-150et és így fél9körül elalszik.3körül kel,ekkor70-100at eszik,és legközelebb reggel 7kor kel,kezdi a napot.Napközben viszont csak 100 ,110et eszik,kb.3 óránként.

Tudom,hogy minden baba más,de mindenhol azt írják,hogy ilyen idősen már ritkábban többet kellene ennie,és át is kellene,hogy aludja az éjszakát...

A válaszoktól függetlenül minden marad majd ugyanígy,mert bajom nincs ezzel,csak érdekel,hogy másnál hogy alakul ez a dolog :)


2010. júl. 31. 21:30
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a második babám most múlt 3 hónapos. 3-4 óránként eszik 80-110 között. Fél 8-kor fürdés, fél 9-kor alvás (pontosabban fektetés) kb. fél3-3 -ritkábban fél4- között ébred, eszik (éjszaka nem mérem, nappal sem mindig) és alszik tovább 8-ig. És indul a nap...

Egyébként a tesója ilyen idősen már aludt 8tól 4ig és 150-200 körül evett 4 óránként. Ahány gyerek, annyi féle...

2010. júl. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mi 4 hósan 7korfürdettünk 8, fél 9 körül aludt. Eleinte 12-1 között majd 3-4 között majd 7 körül ébredt. ?ajd szépen kimaradt az éjféli evés, majd a 4-es és szép lassan átaludta az éjszakát 3-4 hós korára. tápszeres baba.
2010. júl. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

4 hónapos fiam van, anyatejes és így nem igazán tudom, hogy pontosan mennyit eszik. Ha lefejt tejet adok neki mert mondjuk úton vagyunk etetési időben, akkor változó, 110-150 ml. között eszik.

Napirendünk: evések reggel 6-kor, 9-kor, 12-kor, 3-kor, 6-kor, fürdés 8-kor, evés 1/2 9-kor, éjjel kel enni 1/2 2-kor. Volt egy időszak, amikor már átaludta az éjszakát, újabban megint kel, nyűgösebb éjszakákon 2x, 3x is.

Szépen fejlődik, majdnem 7 kg. (3700 gr-mal született)

2010. júl. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A fiam egy hete múlt 4 hós és nem viccelek, de percre és ml-re pontosan így alszik/kel és ennyit eszik.

Ő alakította ki magának.

Mekkora? Lány vagy fiú?

2010. júl. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

21:46 ,fiú ,és 10én lesz 4 hónapos.Nálunk is ő alakította így. :)

Egyébként 6700gr,és 62cm. Született 36 hétre,2500gr,és 50cm. Mindig hagytam,hogy ő határozza meg,mikor eszik,és mennyi(kivéve az elején,mert volt,hogy bealudt evés közben,akkor felkeltettem). Pár hetesen még 120akat evett napközben,és nemrég vette vissza az adagját. Mivel szépen fejlődik,nem gondoltam,hogy gond lenne,csak érdekelt,hogy mások babája mennyiket eszik,és hogy alakul egy egy nap. Tulképpen a védőnő a ludas,hogy agyaltam kicsit ezen,mert szerinte ritkábban,többet kéne ennie.Lehet,de és akkor se tömöm,és látom mások se:)

2010. júl. 31. 21:55
 6/10 A kérdező kommentje:

...Lehet,de éN ... bocs,elírtam :)

ui.:A könyvek szerint és a védőnők szerint miért sok a kb.3 óránkénti evés egy ekkora babánál?Van erre valami magyarázat(eü ok)vagy egyszerűen csak ezt mondják és pont?

2010. júl. 31. 21:58
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! Pici lányom 4.5 hónapos. este negyed-vagy fél 8-kor fürdünk, majd elalszik. 9-kor ébred enni, 200-at bekotor, és alszik reggel fél 6-ig. Tápszeres. Született 38. héten 50 cm-rel és 3310 gr-mal, most 6660 gr, és 65 cm :)
2010. júl. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az enyém 5 hónapos 80-130 ml között eszik, ezen már én is aggódtam, hogy elég-e neki. A lányom ennyi idősen pont kétszer ennyit evett. 8-kor fürdetek, és elég nehezen alszik el utána, már gondoltam rá, hogy éhes, és adtam neki tápszert, de nem aludt el attól sem előbb. Ha 3 óránként eszik, azzal semmi baj, az enyém szinte állandóan a cicit kéri. 2 és 3 hónapos kora között átaludta az éjszakát, most megint felkel, van, hogy egy éjjel 3-szor is. Ezért is hittem, hogy éhes, de a tápszerrel sincs semmi változás, szóval már nem is adom neki. Állítólag életkori sajátosság, a fogak miatt van, vagy mi.
2010. júl. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is 4 hónapos, és 8 körül fürdés, utána eszik és 9 óra felé alszik el. Az éjszakát átalussza, reggel 8 körül ébred. Tápszeres, változó a mennyiség, de olyan 160-akat eszik meg egy étkezésre.
2010. júl. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A lányom 3,5 hónapos 8 fél 9 körül fürdetem,aztán cicizik,meg kap pótlást,kb,140-150 ml-t eszik és elalszik este 10 körül és alszik reggel 5-6 óráig:)Még egy hónappal ezelőtt csak éjszaka 1 órakkor aludt el,kelt hajnal négykor enni,aztán még aludt 7-ig.....de mostmár átalussza az éjszakát..:)
2010. aug. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!