Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam lassan 7 hónapos, 2...

Kisfiam lassan 7 hónapos, 2 hete kezdett el mászni. Mennyire kell féltenem?

Figyelt kérdés
Mászás során négykézlábról nagyon ügyesen fel is ül. Egy pillanatra sem merem magára hagyni, mert mindig attól rettegek, hogy komolyabban megüti magát. A gyerekszobára tettünk biztonsági ajtót, de amint megpróbálom otthagyni, már nem is érdekli semmi, csak odaül a rács elé, szomorúan nézeget kifelé és sírdogál. Akkor élvezi a mászkálást, ha szabadon jöhet utánam mindenfelé. Ez nem is lenne gond (már minden veszélyforrás eltűntettünk az útjából), de mikor felül van úgy, hogy hirtelen mozdul mert meglát valamit és olyankor előfordul, hogy előrebukik, vagy hanyatt esik. (Meg már próbál mindenbe belekapaszkodva felállni, a kiságyban már megy is neki.)Ilyenkor koppan a kis feje, ezért félek, hogy kimásszon utánam a járólapra. Eddig még csak a szőnyegen volt ilyen baleset és az ijedtségen kívül nem történt baj. Tud magának eGy ilyen esésSel nagyon komoly sérülést okozni? Mit tegyek? Ti hogyan oldottátok meg? Hiába a rács, hogy megóvjam, ha nélkülem nincs egy pillanatig sem el egyedül.
2008. nov. 21. 11:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ne vidd túlzásba a féltést, persze az, hogy aggódsz normális. Minden kisbabának mikor elkezd mászni, állni, meg kell tanulnia esni is. Ez azzal jár, hogy sokszor beüti a fejét, sőt szinte csak azt üti. Nekem a kisfiam nagyon bátor gyerek 6 hónaposan elkezdett mászni, és felállni. 1 hét alatt megtanult esni, és szépen a popsijára huppanni.

Nem lehetsz ott vele minden percben. Persze ilyenkor elég sokat kell rájuk figyelni, de kicsit hagyd őt kibontakozni, meglátod nagyon hamar ügyesedni fog.

2 gyerek anyukája

2008. nov. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Próbálom kicsit hagyni, hogy tehesse amit szeretne, de fél szememet és fülemet azért rajta tartom.:)
2008. nov. 21. 13:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Én általában hagyom szabadon mászkálni, mindig a sarkában vagyok, mert pillanat alatt kár tehet magában. Igen a túlzott féltés sem jó, de nekem aza abiztos ha mellettte vagyok, mert ha mégis törénne valami, akkor mit csinálnál? Mardosna a lelkiismeret, hogy annyit nem bírsz ki, hogy mellette legyél, ha akrobatáskodik. Egyedül seholse merem hagyni, mindenhova viszem magammal a lakásban, ő már fel áll mindenütt, a lehlehetetlenebb helyen is. Úgy hogy ott vagyok a sarkában is van baleset minden nap, pedig figyelek. Nem bírnám ki ha valami baja lenne. Azt mondta anyósom, mikor az ajtót kezte mozgatni és élvezte hogy nyitogathatja, de én féltem hogy ráhúzza az ujjára, mire ő, akkor majd megtanulja, hogy nem szabad. Na hát ilyet! Szegénykémet meg vihetném az ügyeletre mert bőr se maradna pici kezén. :(

Tehát én résen vagyok, és figyelek. Sajnos én is kénytelen vagyok járókában tartani néha, ha főzők, takarítok, de aztán szabad a mászás, felfedezés. Egy idő után majd megszokja, és nem fog kiabálni. :)

2008. nov. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2008. nov. 22. 10:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!