Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig áll el a lefejt tej...

Meddig áll el a lefejt tej úgy, ha nem itthon van hűtőben, hanem megyünk valahova?

Figyelt kérdés
úgyértem ha akárhova,sétálni,orvoshoz vagy bárhova mennénk,és én nemfogom buszon..stb szoptatni,ezért majd lefejek neki,és azt viszem el ha netán útközbe megéhezik.Nyilván úgy idulunk majd el hogy előtte eszik,de az a biztos ha lesz nálam cumisüvegbe.És azt szeretném tudni,hogy ilyenkor mennyi ideig áll el az anyatej ha nincs hűtőbe,csak ilyen "termo tartóba",vagy nemtudom hogy hívják pontosan ezeket?Pláne ilyen melegben?Köszönöm a válaszokat!(37h)
2010. júl. 22. 18:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Elvileg 6 órát maradhat szobahőmérsékleten. De ez függ a hőmérséklettől is természetesen, 35 fokban én 1-2 óránál tovább nem hagynám kint.
2010. júl. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

a tehéntej másfél óra alatt megzselésedik szóval talán egy óra max. másfél


nem drága a thermo tartó én egy tök szimpla táskába tettem nejlonzacsiba egy jégakkut amikor még nem volt termosztáskám.


nem lesz hideg a tej csak az üveg és igy nem forr fel .


egy csomag jégakku 350.- és 3 db van benne

2010. júl. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm.Kaptam nővéremtől ezt a tartót,csak nemtudom pontosan mi a neve,ilyen henger alakú,a teteje körbe szétcipzározható.Gondolom ez ilyen termo cumisüveg tartó,akkor nem engedi át olyan hamar a meleget.De a lényeg,hogy végülis ígyis max2-3óra ami alatt tuti nem romlik akkor meg ha jólértem.
2010. júl. 22. 18:45
 4/7 anonim ***** válasza:
2010. júl. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én annyit javasolok, hogy sose mondd azt hogy "soha".

Én abszolút szégyenlős kategóriába tartozom, és mégis megtanultam szoptatni nyilvános helyen a gyerekeimet. Előre én sem gondoltam volna, de sokszor úgy hozza a helyzet, hogy muszáj.

Meg lehet találni bárhol azt a kis sarkot, ahol diszkréten megszoptathatod anélkül, hogy bárkinek is szemet szúrna.


Én épp a múlt héten jártam úgy a kisebbikkel (már 10 hónapos), hogy elmentünk egy abszolút nem hosszúnak tervezett kiruccanásra, de haza felé lerobbant a buszunk, fél órát kellett várni, mire a következő indult, és bizony a hátsó kettes ülésen megszoptattam a türelmetlenül sipákoló babámat. :o)

Szép szülést, jó babázást!

2010. júl. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm:)Én nem mondtam hogy soha,csak buszon meg ahol sokan vannak biztos nemfogom megszoptatni,ez tuti,nemtudnám....(de persze sose lehet tudni,de ismerem magam)De más ha parkban,vagy ahol kevés ember van,és éhes lesz,nyilván megfogom:)
2010. júl. 22. 19:12
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is azt hittem, viszem majd magammal mindenhova a tejcsit, ha menni kell, mert nem tudnék más előtt szoptatni, még bujkálva sem. Aztán kiderült, hogy neki a tej csak ciciből jó, cumisüvegből nem tanult meg inni. Már 11 hónapos, de eddig minden alkalommal megoldottam a szopit, biztosítottak külön helységet, vásárláskor, orvosnál, ismerősnél... Mindenhova úgy indultam vele, hogy előtte szopizott, ha nyűgös volt, vizet adtam, míg nem tudtunk elvonulni. 6 hónapos korától meg bébiétel van a tarsolyban, azzal is kihúzza sokáig. :)

Születése után 3 órákra elmehettem (orvos, kontroll, papírok intézése), mert a babám aludt szopik közt 3 órát, ha fel is ébredt, mindig vigyázott rá valaki, és sose sírt utánam. :)


Szép szülést! :)

2010. júl. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!