Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónaposom gyakran alig...

10 hónaposom gyakran alig eszik valamit ebédre (értem ezalatt: kb.5 kanál még a kedvencből is). Ti adnátok tápit ilyenkor neki? Mert azt 100 %, hogy megenné

Figyelt kérdés
Azt nem szeretném, hogy öt féle kaját kínálgassak és hátha az egyik bejön...
2010. júl. 22. 13:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk ez akkor van, ha vlami új ízt kóstoltattok vele. Ilyenkor általában fél üvegel szoktem megcsinálni, bekeverem egy kis Sinlac-al. Ha nem eszi meg, akkor adok mellé neki tápot, hisz szűksége van az ennivalóra. Ilyenkor nem nagy adagot szoktem csinálni, hanem közepeset, ez ált. elég szokott lenni. Másnap újból megkóstoltattom vele. Ilyenkor már többet eszik.

-10 hónapos baba anyukája-

2010. júl. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én biztosan adnék! De csak akkor, ha már tényleg nem kér többet a főzelékből.
2010. júl. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy nem igazán éhes? Nem azt mondom, hogy éheztesd, és majd aztán a vasszöget is meg fogja enni, de nálunk az volt a probléma, hogy a kiadósabb tízórai után nem volt még éhes egy nagyobb adag főzelékre, én ezért inkább a tízórait tettem kevésbé tartalmassá (pl. szimplán a gyümölcs, nem kevertem pl. babakeksszel), így megeszi jó étvággyal a főzeléket, és nem válogat, pedig előtte a kedvenceit sem akarta megenni.
2010. júl. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ugyanez van nálunk is, mint az utolsónál. Annyira teleeszi magát sokszor tízóraival 10-11 között (követeli pl. még a gyümölcsöt keksszel), hogy 2-kor, fél 3-kor még nem éhes. Ilyenkor nem erőltetem, nem diktálom belé, ő tudja, hogy mennyi kell neki (ebben a melegben én sem eszem túl sokat). Ilyenkor uzsira valami táplálót adok neki, abból bekajál, meg este 8-kor, fürcsi után is benyom 280 ml tápit, és reggel 7-ig alvás. Szóval biztosan elég neki.
2010. júl. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat.


Az lehet, hogy tényleg túl korán ebédeltetem.


Még kisebb volt, akkor volt azzal gond, ha kivártam a tízórai után a négy órát az ebéddel, akkor már olyan éhes volt, és olyan gyorsan szeretett volna enni, hogy csak a tápit ette meg, a főzelékhez vagy más kajához nem volt türelme.

2010. júl. 23. 13:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!