Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás? Répával (bébiét...

Hozzátáplálás? Répával (bébiétel) kezdtem 5 hónpos tápszeres babámnál. Már 3 napja próbálkozunk, de nem izlik neki, folyton csak kikopkodi. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon tanácstalan vagyok. Próbálkozzak mással - krumpli, vagy rendes sárgarépával - mármint nem bébiételessel?
2010. júl. 21. 12:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom sem eszi meg az üveges kaját csak amit én csinálok.Eleinte egy pici almát is raktam a répához.Gond nélkül megette.
2010. júl. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Adjál neki mást, én először gyümölcsökkel kezdtem. Később jöttek a főzelékek (üvegesek).
2010. júl. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Gyümivel szokták kezdeni a hozzátáplálást, alma, barack, banán, és ha ezeket már eszi, utána a zöldség.

Almát reszelj le, de első nap csak keveset adj neki, kb. 2 kanállal, és még délelőtt, hogyha esetleg fáj a pocakja tőle, az ne éjjel jöjjön ki. Aztán napról napra többet. Aztán barack, banán, kombinálni lehet őket, hogy alma-barack, banán barack, de a banánk önmagában ne add, mert székletkötő. Ha ezeket eszi, kezdheted zölségekkel.

Védőnőt nem kérdezted ebben a témában? Hozzánk kijött, és elmondta hogy mit hogyan csináljak.

2010. júl. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Azért írtam, hogy gyümivel szokták, mert azért azt minden baba jobban szereti, mint a zöldségeket, és avval könnyebb elkezdeni. Ha meg ennyire nem bírja nem akarja ennyi a répát, akkor ne eröltesd.
2010. júl. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
adj neki mást. az enyém a mai napig nem szereti amúgy a sárgarépát valami nagyon, pedig már 19 hónapos.
2010. júl. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem kell erőltetni. Lehet, hogy még nem szeretné elkezdeni ezt a hozzátáplálósdit, ráér még. Szerintem is kérdezd meg a védőnőt, ahogy korábbi válaszadó javasolta, biztosan mindent részletesen elmond, hogy mit/mikor/hogyan és akkor nem kell bizonytalankodnod!
2010. júl. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én almával kezdtem 4 hósan és csak 6 hósan kezdtem el a répát. Krumplival együtt főztem, üvegeset nem adtam neki, a mai napig sem kapott. Azt utálja.
2010. júl. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
koszonom a válaszokat. Szlovákiából vagyok, s itt nincs védéno, csak a doki, ot meg nem akarom álladnóan kérdezgetni. Amúgy o mondta, hogy kezdjem zoldségekkel. Holnap kipróbáljuk a krumplit, remélem tobb sikerrel járunk mint a répával. :-)
2010. júl. 21. 20:33
 9/9 anonim ***** válasza:

többen is írták, hogy gyümölcsöt adj neki....miért a krumplit szeretnéd kipróbálni? Egyébként a legtöbb baba magában nem is eszi meg a krumplit, sokan ezt sűrítésre használják az elején. Először almát adj neki, majd barackot (őszit), ezután pár szelet banán a barackkal és almával. Közben egy másik étkezésnél megpróbálhatod a zöldséget is. Ha valami önmagában nem jó neki, akkor keverd, pl. alma-krumpli, répa-krumpli, alma-répa. Ehet már céklát is, sütőtököt. Ezeket is kombinálhatod akár a krumplival, vagy almával.

Több baba nem eszi meg a bébiételes kaját, időnként én szoktam adni, pl. veszek alma-krumplit és teszek hozzá rendes répát, vagy a sütőtököt is így kapja, mert azt most nem lehet kapni. Próbálkozz nyugodtan! Ha nem eszik meg valamit, akkor ne eröltesd, próbáld ismét pár nap múlva. Ehhez sok türelem és kitartás kell.

2010. júl. 22. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!