Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen nyakláncot látok...

Milyen nyakláncot látok mostanában a babák nyakában?

Figyelt kérdés
Mostanság egy rakás babának a nyakában valami barna, vagy sárga apró kövekből vagy gyöngyökből lévő nyakláncot látok! Mire jó?Valami eü.i dolog miatt?Jobban alszik tőle vagy mi?
2010. júl. 19. 22:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Borostyán, fogzásra állítólag jó.
2010. júl. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%
Borostyán, fogzásra adják rájuk.
2010. júl. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!És használ is valamit?Tapasztalatok?Drága?
2010. júl. 19. 23:10
 4/12 anonim ***** válasza:
47%
Egy ismerősöm vett az unokájának, mert hónapok óta nem alszik nyugodtan a baba, gondolták használ. Nem jött be. Amúgy ha jól emlékszem 3000 ft körül volt az ára.
2010. júl. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
22%

Voltak már balesetek belőle: beakadt a lánc, és megfulladt a baba. Ha ilyet akarsz, akkor inkább karkötő formában tedd a babádra, az nem veszélyes.


Hogy használ-e... Ki tudja? Az anyukáknak bármit el lehet adni bármilyen áron.

2010. júl. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%

Nálunk nem vált be.

Ezeket a "közszájon forgó" beakadt, és megfulladt a gyerek sztorikat én még soha nem hallottam sem a szerencsétlenül járt baba-családoktól, sem ismerőseitől, mindig csak ilyen "úgy tudom, hogy...", meg "azt hallottam, hogy..." sztorikban.


Én úgy gondoltam, hogy egy próbát megér, nem jött be, és 9 hónapos korában le is vettem, mert felfedezte, hogy az ott van, és elkezdte babrálni, meg húzni, úgyhogy eltettem, mert az viszont nem hiányzik, hogy elszakítsa, és bár egyenként vannak odacsomózva a szemek, de a gyerek nagyon találékony, és simán "lefejthet" egy-egy szemet róla (minimum azt a szemet, ahol elszakad a lánc).

Bár ilyen sztorit sem hallottam még soha "élesben", de megelőztem a bajt, inkább levettem, ha úgysem használ.

2010. júl. 20. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
62%
Kíváncsi lennék a hatásmechanizmusára...
2010. júl. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%
Én 7000-ért vettem nyakláncot és karkötőt a fiamnak.Semmi hatást nem láttam, nagyon nyűgös volt épp a foga jött felül és nagyon be volt duzzadva az ínye. A foga kibújt, de ebben a melegben a láncot is levettem, és totál megváltozott a kisfiam. Nem nyűgös, nem hisztis, eljátszik egyedül, sokkal könnyebb vele, de nem hiszem hogy a borostyán láncnak köszönhető mindez:)
2010. júl. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
47%

3500 a nyaklánc, 1700 a karkötő. Sajnos a karkötőt már le tudja szedni, a nyakláncot nem bántja, néha amikor nagyon rájön akkor szopogatja.


Egy időben eltűnt, na akkor nyűgös volt, semmi nem volt jó. Aztán költözésnél előkerült (bútorpakolás) jól letisztítottam vissza a gyerekre. Nincs hiszti (legalábbis fogzás miatt :) ), nyugodtak az éjszakák egyszer sem ébred, és könnyebben is vészeljük át a fogacskás időt.


Nekünk használ!

2010. júl. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Le lehet pontozni megint nullára, nem érdekel. Nem vagyok olyan hülye, hogy egy csecsemő nyakába bármit is akasszak. A fogzásba még nem halt bele egy csecsemő se, a "gyógymódjába" viszont már többen.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..



"Nekem is van több ismerös család, ahol ilyen tragédia lett belöle, de sokkal többröl hallottam, akiket nem ismerek igaziból.

Nemrég olvastam, hogy nyugaton már éppen ezért csak nagyon kevesen használják, mert túl nagy a kockázat."


"Németországban úgy fulladt meg tavaly egy gyerek, hogy a keze csúszott a lánc alá, és beszorult. Mire észrevettték már nem élt."

2010. júl. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!