Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél éves gyerkőcnek hogy...

Másfél éves gyerkőcnek hogy mossátok a fogát?

Figyelt kérdés
2010. júl. 17. 14:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát nem könnyen. :) Néha mossa magának. Fogkrémet még nem kap rá, mert csak leszopogatja. Néha elkéri az én fogkefémet, és leszopogatja róla a fogkrémmaradékot (de ez nem hinném, hogy használ a gyomornak).


Reggel és este vizes textilpelussal áttörlöm, mert rajta marad a lepedék és sárga neki. Ha letörlöm, fehér :) Néha néha mozgatja a szájában a fogkefét, de nem jól. Hogy én mossam, azt nem hagyja, sír közben, megutáltatni pedig nem akarom vele a fogmosást. Úgyhogy még várok egy kicsit, hadd kezdjen utánozni minket.

2010. júl. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
9 hós korától mossuk a fogunkat minden fürdéskor. 17 hónapos szépen tátja a kis széját, ha veszem elő a fogkefét. Kivéve ha jön a foga, akkor nem nagyon engedi. Nenedent fogkrémet használtunk, most már Colgatet vettem, ez már Flouridos.
2010. júl. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
reggeli és ebéd után, valamint fürdés után megmosom neki saját kis fogkeféjével, amióta csak kijött a foga (az elején még ujjra húzható fogkefével csináltam, inkább csak azért, hogy szokja a dolgot) Este teszek rá egy kis Nenedent fogkrémet, máskor semmit.
2010. júl. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem engedi, ugyhogy sehogy. Nem fogom megutáltatni vele az egészet, nem ordittatom emiatt. Várok, akkor fog fogat mosni, amikor ő is ugy akarja. Nem fogok erőszakoskodni.
2010. júl. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ő mossa. Én már meg sem próbálom, mission impossible. Nem tudom, mennyire hatékony, de fogkrém kerül a szájába, és egész jól körbe dörgöli a fogait, rágcsálja a fogkefét, húzza előre-hátra-oldalra. Szóval, talán ez elég. Csak az zavar kicsit, hogy még olyat, hogy öblögetés, nem csinál, nem is igazán bírom megértetni vele, hogy mi is az, csak behisztizik, ha próbálkozom, de talán az a minimális mennyiségű fokrém, amit lenyel, nem árt neki.
2010. júl. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Inkább csak próbálkozás szinten, fogkrém nélkül, mert attól undorodik.

Első válaszolótól kérdezném: ez most komoly, hogy a gyereknek hagyod, hogy a te fogkefédet a szájába vegye?! Már bocs, de ez azért nem túl higénikus.

2010. júl. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!