Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hamar (9 hónaposan) záródó...

Hamar (9 hónaposan) záródó kutacs utalhat valami problémára? Esetleg van itt olyan szülő, akinek így volt a gyermeke aztán később kiderült hogy van valami gond vele?

Figyelt kérdés

Fiam 9,5 hónapos. Már kb 2-3 hete nem érzem a kutacsát. Ma a doktornő is megerősítette hogy ez benőtt.

Sosem volt neki óriási, sejtettük is hogy hamarabb be fog nőni a feje lágya, persze azért picit bíztam benne hogy legalább 11-12 hónapos koráig kitart. (A feje amúgy rendben nőtt, 36m-el született, és most 45 cm neki-erre azt mondták oké)

Azon túl hogy borzasztó aktív baba (mászik, ül, áll) szerintem nagyon okos. Viszont eszembe jutott hogy vajon kell-e valamitől tartanom, jelezhet-e valamit ez a kutacs ‘dolog’. Későbbi dolgokra gondolok, pl más hasonló adottságú babàtoknak voltak-e ilyen gondjaik kisgyermek korban: magatartásprobléma, figyelemzavar, adhd, autisztikus tünetek vagy ilyesmi.

(Mielőtt megköveznétek hogy ilyesmiket írtam, az azért van, mert épp azt vettem észre egy ideje hogy nem annyira figyel ránk, inkább a világ egyéb dolgai érdeklik, emellett pl különösebben nem esik kétségbe ha nem lát vagy egyedül marad..) aztán tudnék meg sorolni több pro es kontra dolgot, de tulajdonképpen az most lenyegtelen is. Mert csak is tapasztalatokra vagyok kiváncsi. És hogy aki igy volt az aggódott-e eztán ezen vagy sem?



2019. okt. 25. 11:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

9 hónaposan NEM korai 🙈

3 hónaposan az lett volna.

2019. okt. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
9 hos a kisebb fiam, benőtt a kutacsa. Nem gond.
2019. okt. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is hamar benőtt, mármint a fiamnak. Doktornő mondta, hogy ez nem baj. Bár én nem gondoltam, hogy az lenne, azért megjegyezte. :) Semmi baja, okos, egészséges, normális 1,5 éves
2019. okt. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A fiamé 4 hónaposan zárult, az korai volt. A 9 hó nem. Nincs semmi baja, 5 éves.
2019. okt. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!