Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan veszem észre ha már...

Honnan veszem észre ha már nem elég a tej? Ha kiderül, hogy kevés a tej, akkor ilyenkor még el kell kezdenem tápászert adni, vagy most már kiválthatom hozzátáplálással?

Figyelt kérdés

5 hónapos és 1 hetes a babám, és esténként mostanában úgy fekszik le (7:30-kor), hogy még tudott volna többet enni. Ilyenkor felkeltem 9-kor és még megszoptatom, majd fél 11-kor is. Szerintetek ez így elég lehet?

Kis húsos a babám, nem duci de nem is vékonyka.

Mennyit kéne tulajdonképpen ennie egy nap?

Elég csendes típus, így félek, hogy nem "szól" időben ha kevés neki a kajcsi. Szóval honnan veszem észre?


2010. júl. 15. 22:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Biztos sírna, ha éhes lenne! A tápszert szerintem a gyerekorvostól kérdezd meg, hogy ő melyiket ajánlja, 6 hós koráig receptre olcsóbb is. Reggel és este egész sokáig fog majd még tej/tápszert inni.

De miért kelted fel? Inkább fejd le a tejed. Nem aludná át az éjszakát?

2010. júl. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem, sajnos nem alussza át az éjszakát, így hogy kétszer megetetem, reggel 5-6ig kibírja, különben fölkelne még kb, 2-3 körül is.

Van még tejem, szóval remélem, hogy még sokáig tudom szoptatni, de esténként valahogy kevésnek tűnik, és még keresi a cicit, de már nincs benne több tej. Ilyenkor megnyugszik és simán le tudom fektetni. De ha lenne még benne tej akkor tuti hogy még enne többet.

2010. júl. 15. 22:34
 3/4 A kérdező kommentje:
..és ha lefejem a tejet, azt meddig adhatom oda neki, ha hűtőbe teszem?
2010. júl. 15. 22:38
 4/4 anonim ***** válasza:
24 óráig tarthatod hűtőben. :) Egyébként épp tegnap kérdeztem, és a doki szerint ennyi idősen olyan 800 ml szokott lenni az adag.
2010. júl. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!