Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hagyjam alatta a párnát?

Hagyjam alatta a párnát?

Figyelt kérdés
Az 1 éves kisfiam rendszeresen úgy alszik el (a mi dupla ágyunkon, ahol altatom), h az én felnőtt méretű, puha vastag kispárnámra fekszik hassal. Amikor be akarom tenni a kiságyába, akkor felébred a mozgatástól, kivéve, ha a kispárnán fekve emelem be. ilyenkor azt csinálom, h finoman kimozdítom és kihúzom alóla, de sajnos ettől is gyakran felébred. Szemmel láthatóan nagyon kényelmes neki, kb 3-4 hónapos korától olyan pozícióban alszik el,h közben ráfekszik vmi puhára, amitől a feje magasabban van. eddig még nem mertem rajta hagyni a párnámon, mert félek, h megfulladhat. Nagyon rizikós volna v most már így egy évesen alhat így, ha neki ez a kényelmes?

2014. aug. 6. 13:30
 1/9 anonim ***** válasza:

És ha háttal teszed be a kiságyába, hogy a párna legyen felül? :)

Amúgy szerintem nem fulladna meg. Az én lányom feszt bevackolja magát a takaróba meg a párnába, meg fejére húz mindent, kuckósít. Semmi baja nincs, és még nincs 1 éves.

Szerintem majd legurul róla, ha akar.

Vagy próbálj kisebb párnát adni neki. Miután meg elaludt, és átvitted az ágyába, előveszed magadnak a másikat.

2014. aug. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Lehet buta vagyok, de szerintem nem csak azért nem adtunk párnát a babáknak, mert belefulladnak, hanem azért sem, hogy kíméljük a kis gerincüket.


Én hason alvós vagyok, és párnával a fejem alatt hason sokszor kelek úgy reggel, hogy majd beszakad a derekam attól a póztól. Szerintem egy felnőtt párna egy hasonalvó egyévesnek nem jó.


Bár lehet hülyeség, mert manapság én úgy látom, hogy nem állnak ennyire óvatosan hozzá, anno nagyon vigyázni kellett a gerincre, most meg látom, hogy lépten-nyomon ültetik meg állítják a picike babákat, gondolom változtak a trendek.

2014. aug. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

2.

nem, én így állok hozzá, hogy minél laposabb, annál jobb és nem terhelem a gerincet amikor még nem elég erős hozzá. nem ültettem, amíg nem tudott, nem vezetem kézen fogva, amíg nem jár önállóan, stb. és szívem szerint semmilyen párnát nem adnék neki vagy 6 éves koráig, mert azt tartom egészségesnek, de ő ebben nem rám ütött (csak kispárnám van és kemény matracon alszom). a fiam uolyan vackolós volt mindig is, mint az egyik válaszoló kisgyereke. direkt hosszasan tanulmányoztam a pózt, a gerince egyébként nem ferdülhet, mivel a fejétől a térdéig felfekszik a párnán, ráadásul hason - hiszen egy egy méter alatti kis minimanóról beszélünk felnőtt méretű ágyneműben. csak a lábai vannak "lejjebb" a törzshöz képest. a fulladástól továbbra is tartok egy kicsit.


próbáltam már a hátra fordítást, de abból is megébredés-sírás lesz

2014. aug. 7. 14:35
 4/9 A kérdező kommentje:

még annyi, h a párna egyébként egy hosszú. de keskeny ikea szabvány kispárna, nem a hagyományos magyar méret. hátha enélkül félrevezető...


köszönöm a válaszaitokat:)

2014. aug. 7. 14:37
 5/9 anonim ***** válasza:
Jaa én azt hittem csak a kis feje van rajta!
2014. aug. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
igen, így visszaolvasva nem ez volt a legjobban megfogalmazott kérdésem :)
2014. aug. 8. 14:40
 7/9 mi a fene ***** válasza:
Egyéves már nem fullad meg, tud magára vigyázni !
2014. aug. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én se adtam neki párnát, de az én kisfiam is gyúrt magának párnát plüssállatból vagy takaróból. Ha úgy érzi, hogy nem kell neki, akkor leteszi a kis fejét a sima ágyra. Eddig ebből sosem volt gond.

A gerince szépen fejlődik. Valahogy bízom abban, hogy ők még ösztönösen érzik, ha valami nem tesz jót nekik. Ha fájna a kis háta vagy kényelmetlen lenne neki, nem keresné a párnát, az biztos.

2014. aug. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
igen, azota napkozbeni alcasra bent hagyom a parnat es egy ido utan "lefordul" rola. akkor mar csak atoleli a karjaival. azert elofordul, h vegig azon alszik, de ez a ritkabb
2014. aug. 24. 00:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!