Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mikor (hány hetes, hónapos...

Mikor (hány hetes, hónapos korban) alakult ki a babádnál, hogy napközben általában mindig ugyanabban az időben aludt? Hányszor egy nap illetve mikor?

Figyelt kérdés
2013. nov. 7. 18:07
 1/4 anonim ***** válasza:
10 hónapos kora előtt kétszer aludt, az nem emlékszem mikor alakult ki, viszonylag korán, de 10 hónapos korától egyszer alszik, déltől fél 4-ig.
2013. nov. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Két hetes kora óta rendszerezettek a napjai. Akkor nagyon későn, 11-kor fürdettük, így reggel 6-ig aludt, s innen 3 óránként kapott kaját, a nap nagy részét átaludta.

Két hónapos kora óta 10 órára tettük a fürdést, mert már többet aludt, s azóta 4 óránként eszik. Most megint előbbre akarjuk hozni a fürdést, mert fél 8-ig is képes aludni már. :)

De jelenleg egy napunk 4 hónaposan: 7-kor reggeli, utána alvás 11-ig, 11-kor tízórai. Innentől ugyanúgy 4 óránként a kaják, de többnyire már nem alszik, maximum 1-1 órát két étkezés között. Nem akarok kötelező alvásokat bevezetni, mert én nagyon utáltam annak idején.

Szóval a kérdésedre válaszolva: az elejétől kezdve rendszerezetten alszik, de ez nagyon babafüggő, a miénk nagyon nyugodt, nem sírós típus.

2013. nov. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Azt elfelejtettem, hogy 17 hónapos a fiam és a nappali alvása mellett este 8-tól reggel fél 8-ig alszik. Szerencsére nagyon jó alvó újszülött kora óta.
2013. nov. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Most 4 hónapos, kb. 3 hónapos kora körül vettem észre, hogy nagyjából ugyanakkor alszik el minden nap. Akkor még 4-szer kb. fél órát aludt (időnként egy órát is), most egy ideje az utolsó nappali alvását elhagyta, háromszor fél óra a minimum, délelőtt van, hogy egy-másfél órát is alszik (főleg akkor, ha nem az ágyába teszem, hanem elmegyek itthonról, és kendőben van). Az utolsó alvása még nem állt be rendesen, 3 alvással estére már nyűgös, néha kicsit később alszik el délután, akkor este is vidám.

Éjjel elég mélyen alszik, esete 8-tól reggel 6-7-ig, enni többször ébred még, de általában bele is alszik a szopásba.

2013. nov. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!