Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Éjjel-nappal rajtam alszik a...

Éjjel-nappal rajtam alszik a baba?

Figyelt kérdés

Hetek óta nem tudom letenni az 5 hetes babám. Minden nap rápróbálok, de mire a kiságyhoz ér a teste, fel is ébredt.

Nem is mellettem, hanem konkrétan rajtam alszik. Ha megpróbálom magam mellé helyezni, miután elalszik, újra felébred.


Sok helyen olvasom, hogy a baba csak az anya mellett alszik, nekem már az is áldás lenne. Valaki volt hasonló cipőben? Mikor lett jobb?


máj. 11. 21:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy ilyen időszak. Úgy tettem magam mellé hogy a kezemben volt közben.
máj. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezt pontosan hogy csináltad?
máj. 11. 21:26
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Így , csak fekve tartottam, úgy hogy az oldalamon feküdtem. Mondhatni össze gömbölyödtünk..

Talán el tudod képzelni.

máj. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Nem tart örökké, de sokmindent megalapozhatsz vele, ha most az első hetekben megadod neki ezt. Nekünk mindhárom rajtunk aludt az első hetekben, és ahogy eltelt 6-8 hét szépen le tudtuk tenni őket. Én imádtam így aludni, falhoz tettük az ágyunkat, párnát tettem a kezem alá és aludtunk. Mindhárom babám nagyon jó alvó lett utána, nem kell megijedni, nem tart örökké. Most erre van szüksége, így legalább napkozben is tudsz pihenni. Esetleg még azt próbáld meg, hogy ahogy rajtad van, úgy leteszed hasra. Ha épp a nagyobbaknak szüksége volt rám vagy épp vécére kellett mennem így le tudtam tenni általában. Én mondjuk nem szerettem hason altatni, de a szükség néha nagy úr.
máj. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
Hasra próbáld letenni, így nem veszi észre, hogy nem anyán fekszik. Nálunk 1 hónapos a harmadik gyerek, nála is ez vált be, mint a tesóknál,.hogy hason alszik. 🙂
máj. 12. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
En is pont ugy, mint az elso. Meg 8 honaposan is volt egy ilyen idoszaka.
máj. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én hónapokig nem tudtam letenni. Ez egy ilyen időszak, persze nem minden baba egyforma. Kitartás, elmúlik.
máj. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló van, egy hónapos a baba, de éjszaka csak így tudom altatni. Napközben simán elvan az ágyában, de éjjel ha beteszem, sír. Pedig ég a kislámpa, mégis. Rajtam meg 3-4 órákat alszik.
máj. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi az első babával az első hónapokban szinte semmit nem aludtunk, nagyjából 14 hónapos koráig gondok voltak az altatással, nehezen altatható baba volt, aki gyakran kelt éjszaka. Sok-sok kutatás és utánajárás, próbálgatás után megtaláltuk a probléma megoldását, elkezdett helyrejönni az alvása és zombi-szülőkből újra emberekké váltunk. ;) A második babával már szisztematikusan, az elejétől figyeltünk néhány dologra. Tudtam melyek a legfontosabb elemek ahhoz, hogy hosszú távon jó alvó legyen és a körülményekhez mérten, önállóan aludjon el.

Szükség volt napirendre: minél fiatalabb kortól kezdve, annál jobb.

Szükség volt altatás előtti rutinra, ami szent.

Szükség volt bizalomra a gyermek iránt.

Szükség volt kitartásra és fegyelemre saját magunkkal szemben.

Második baba révén az első hetekben nem volt idő és lehetőség arra, hogy egyből kiságyban altatással próbálkozzunk. A nagyra, az ő érzelmi világára fókuszáltunk első sorban, hogy minél hamarabb megszokja, hogy eggyel több gyerek van a családban, mint korábban. Ezért az első 6-8 hétben a kicsi napközben hordozó kendőben aludt rajtam. Így nem volt szundi előtti rituálé sem. Amikor láttam, hogy fáradni kezd, magamra vettem és hamar el is aludt. Az esti alvásnál már az elejétől figyeltünk arra, hogy legyen egy elalvás előtti rituálé. Rövid fürdés, krémezés, szoptatás, ének és kiságyba rakás. Meglepő módon az első pár napban ennyi kellett az elalváshoz. Majd jött néhány nehezebb hét, ami újszülötteknél teljesen rendben van és számítottunk is rá. Még szokják a külvilágot, ezért igyekeztünk segíteni neki, hogy a lehető legkevesebb kellemetlenség érje és minél gyorsabban el tudjon aludni. A sok-sok utánajárás, szakirodalom szerint 3 (maximum 4) hónapos korig nagyjából mindegy hol és mikor alszik a baba. De amint elkezd nyitottá válni a külvilág megismerésére, egyre nagyobb igénye támad a szokások kialakítására is. Ez megmutatkozik például abban, hogy megszokott helyen könnyebben elalszik. Én úgy döntöttem (legfőképp a hordozás miatti hátfájás miatt), hogy 2 hónapos korában elkezdem neki kis lépésekben, gyengéd módszerekkel megtanítani azt, hogy az alvás egy bizonyos helyen történik: a kiságyban. És megismertetem vele, hogy az elalváshoz nem feltétlenül szükséges a szülő aktív segítsége.

máj. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én a picimnek minden kiságyba rakás után adtam egy kis időt. Amíg nyöszörgött, forgolódott, nem léptem közbe. Néha sokáig helyezkedett, időnként sírdogált is (egy-egy sírás, rövid ideig, hosszabb csenddel, helyezkedéssel váltakozva). Figyeltem a sírását, nyöszörgését. Néha az első után tudtam, hogy ez olyan sírás, ami után biztosan nem lesz önálló alvás. Olyankor azonnal felvettem és igyekeztem segíteni neki. Máskor, néhány nyösszenés után helyezkedett kicsit és már aludt is.

Úgy gondolom ez a bizalom azt is eredményezte egyben, hogy nyugodt tudtam maradni. A nyugalmamat pedig ő is érezte, hiszen a babák teljesen ránk vannak hangolódva. Érzik minden érzésünket, rezdülésünket. Az alvás körüli nyugalmam segített neki az ellazulásban.


Sokszor abba a hibába esnek a szülők (én is elkövettem első gyermekesként), hogy altatáskor feszültek lesznek és az izgalom, még ha igyekeznek titkolni is, érződik rajtuk. A gyermek érzi, izgága lesz, felpörög, sírni kezd. Bármilyen korú gyermeket próbálsz altatni vagy önálló alvásra tanítani, a legfontosabb, hogy legyél számára te a modell. Mutasd meg neki mit kellene éreznie:


Ha nem vagy fáradt, játszd el, hogy leragad a szemed. Ha a gyermeket magad mellett altatod, színleld az alvást, ha ringatod, legyen annyira lassú a ringatás, mintha majdnem te is elaludnál 🙂

máj. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!