Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit lehet tenni, hogy ne csak...

Mit lehet tenni, hogy ne csak cicin aludjon el?

Figyelt kérdés

3.5 hónapos a kisfiam es az a gondom, hogy eddig szépen elaludt ringatva es babakocsiban is, de mostanában már csak úgy jó neki, ha szopizik. Éjszaka sem tudom letenni, mert ahogy lerakom elkezd sírni. Ha szopizhat akkor persze alszik tovább. Most együtt alszunk, de nekem még így sem igazan jó es pihentető az alvás, hiszen figyelek, nehogy véletlen raforduljak stb... Nappal ha el is alszik akkor tű pontosan 30 perc utan felkel. Hintaban sem jó neki ott is sír. Nem lenne amúgy problema, hogy szopizik, de van egy 2 evesem es mellette ezt nem tehetem meg, mert 1000 más dolgom van.

Esetleg volt így valaki, hogy csak szopival tudott aludni a babaja? Hogyan sikerült atallni más modszerre?



2022. jan. 16. 13:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, nekem kb 10 hónapos volt, amikor sikerült végre csak ringatás után letenni. Most 1 év 3 hónapos, még ringatva altatom és éjjel szoptatva a legegyszerűbb visszaaltatni, de már ringatva is lehet. Sajnos a simogatós megoldás nálunk még nem működik.
2022. jan. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kitartóan kell próbálkozni valami más módszerrel. Ha egyik nem megy (simogatás) akkor keresni másikat (ringatás), ha az se akkor harmadikat (összebújás-éneklés), ha az se akkor negyediket…. Stbstb

Lényeg a kitartás. Ha az nincs akkor meg tűrni a jelenlegi helyzetet.

2022. jan. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Akkor kitartok a ringtas mellett, mert az neha-neha bevalik csak az a gondom, hogy 30 perc ringatas utan 30 percet alszik. Jó lenne ha vegre legalább 45 percet tudna aludni, mert ez a 30 semmire nem elég.
2022. jan. 17. 13:26
 4/4 anonim ***** válasza:

Én kislányom napközben csinálta ezt, 2-4 hónapos kora között, max 30-45 percet aludt. Én úgy vettem észre, hogy az idő segített meg az hogy a kiságyban altattam.

Mostanság ha megébred, visszaalszik mert úgy is aludt el, ahogy felébredt. Értsd: nem szűnt meg a ringatás, nem tűnt el a cici a szájból, a babakocsi alóla…

Ez a későbbiekben nézve lehet Neked is hasznos lesz, ha jön a 4 hónapos alvásborulás, fogzás és a többi.

2022. jan. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!