Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mikor érdemes először a...

Mikor érdemes először a nagyszülőknél hagyni éjszakára a gyereket?

Figyelt kérdés
Másfél éves lassan, de csak cicivel alszik el itthon. Este is, illetve 2-3x amikor éjszaka ébred, komfortszopizik (tej már kevés van). Nappal babakocsiban is elalszik. Hallottam olyat, hogy hasonlóan cicikedvelő babák a nagyszülőknél simán alszanak, csak otthon megy a "műsor". Nekem nincs ezzel gondom, csak a nagyszülei szeretnék kipróbálni, hogy viselkedne náluk, már mondogatják. Mellesleg mi is örülnénk a férjemmel egy átaludt éjszakának (egy hónapja van ez a 3x ébredés, előtte mindig óránként ébredt a lelkem.) Szerintetek még korai kipróbálni? Előtte itthon is le kell szoktatni a cicin alvásról? Ha igen, azt úgy kell, hogy este még kaphatja egy ideig, csak éjszaka nem, vagy hirtelen ne adjak többet?

2021. márc. 30. 14:37
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Biztos hogy nem szivatnám a nagyszülőket azzal, hogy oda adom azt a gyerekt, aki még az éjszakát se aludja át. Független ugyanis a szoptatástól. Semmi nem garantálja, hogy ha elveszed, átaludja.
2021. márc. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%

Nem kell leszoktatni. Kicsi, nem hulye. Tudja hogy csak az anyja tudja szoptatni.

Nem igazán látom, m-iért kellene a nagyszülőknél aludnia, de ha azt akarod, akkor ott hagyod és majd megoldják. Hogy jó lesz e a gyereknek, a nagyszuloknek vagy neked az kérdéses

2021. márc. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%
A kisfiam 13 hónaposan aludt először a szüleimnél és nem volt semmi gond. Ő mondjuk nem cicin aludt el, úgyhogy ahhoz a részéhez nem tudok hozzászólni, de ennyi idősen ha rendszeres kapcsolatban vannak, már simán alhat náluk. Nálunk úgy kezdődött ez az ottalvás, hogy már 9 hónapja óránként keltünk és megsajnáltak minket... ott 1x ébredt összesen.
2021. márc. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
Én míg éjjel ébred nem hagyom nagyszülőkkel éjszakára, dolgoznak ők is,ne ejszakazzanak helyettem ha nem muszáj.
2021. márc. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%

Hát én pont most választottam el a másfél évesem, de még így sem hagynám ott egész hétvégére. 1 napot szokott ott lenni mióta már nappalra elválasztottam. Így biztos voltam, hogy tudják altatni, de nem ezért választottam el.

Majd lesz még sok alkalom hogy ott legyen nálunk egész hétvégén. Én ovi előtt biztos nem hagyom ott.

2021. márc. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%
Én minél előbb otthagynám mert ha nagyobb nehezebben szokja meg. Kettes jót mond, nagy már, ott nincs cici és kész. Megérti.
2021. márc. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
25%

Én biztosan nem hagynék ott olyan gyereket, aki még többször ébred éjjel.

Az enyém lassan 2 éves, 1 hete nem cicizik már, és kb 2 hónapja alussza át fixen az éjszakákat. Talán majd a nyáron elgondolkodom rajta, hogy ott aludjon.

2021. ápr. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!