Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A futással tudnám a leghatékon...

A futással tudnám a leghatékonyabban segíteni a fogyásom?

Figyelt kérdés
Kondibérletet fogok venni, aholis mindenféle gép megtalálható, szóval a lehetőségeim elég tágak. Az érdekelne, milyen fajta gépekkel lehetne a leghatékonyabban fogyni, természetesen étrendváltás mellett!? Naponta a futógépen, vagy erősíteni, vagy felváltva? Szóval egy bevált edzéstervre lenne szükségem.

2013. nov. 2. 22:25
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Jóga, qigong és erősítő edzés (akár súlyok és gépek nélkül) segíti a fogyást. A futás.. semmi különöset nem ad.


De ehhez nem kondibérlet kell, hanem egy jó jóga oktató vagy qigong edző órájára bejutás.


Edzésterv: például a fegyencedzés, teljesen rendben van.

2013. nov. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Én két évet jártam az erdőbe futni (inkább kocogni - 5-6 km 40-45 perc alatt), a súlyommal semmi nem történt. Ja, négyszer egy héten.

Ellenben a bokám helyre jött tőle, pedig odáig állandóan kificamítottam.

Az alakom is rendben volt.


Ha fogyni akarsz, akkor muszáj a kajára is figyelni, és - ahogy újabban mondják - felpörgetni menet közben, és váltogatni a lassú és gyors szakaszokat.

Nem elfelejteni, hogy a szíved bírja, 170-es pulzus fölé nem megyünk, csak fiatalon, rendes cipőt húzunk, hogy kíméljük a térdünket és nagy túlsúllyal előbb fogyunk, utána futunk.

Edzésterv van mindenhol a neten, magyarul is. Kimondottan futásra. Nagy vonalakban: bemelegítesz, lassan kocogsz, gyorsan futsz, lassan kocogsz. :) Ezt váltogatod, hogy ne köpd ki a tüdődet, ne legyél rosszul.

Jó írni - akkor szépen tudod emelni az időket, vagy a szinteket (sebességet).

2013. nov. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Vörösnefelejcs ***** válasza:
Ja. Jógázom. Éa taichiztam két évet. Semmit nem fogyaszt, de jó alakod lesz tőle.
2013. nov. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Ez van ha nem paleózunk jóga/taichi mellett.


Illetve ha nem nekem, hanem egy kissé más véleményű szakértőnek van igaza és.. hmm, ezt nem szoktam hangoztatni, de a jóga igazából nem is segít annyit.. mint a qigong. A taichi pedig qigong lenne.. ha jól gyakorolnák.


Na de persze nézzük meg hogy a taichisok mennyi boxolót tudnak elverni. Amennyiben ez 1 alatt van.. úgy nem biztos, hogy igazán hatékonyan gyakorolják a taichit. Így nem is biztos, hogy jó qigong gyakorlat. Így nem is biztos, hogy erősíti a hormonrendszert.. írjam-e tovább? :S


Tápi.

2013. nov. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Tápi, hol voltál?


Igaz-igaz. Egy hónapra kipróbáltam a paleót és láss csodát, azonnal a versenysúlyomnál voltam. Ha valóban fogynál, Zsófi nevű... a paleó nekem is nagyon bevált.

(csak én nem szoktam kajával kapcsolatban elhatárolódni a csokoládétól...:( )

2013. nov. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Csokitól nem is szabad, attól én sem.


Hol volt.. hol nem voltam. Áh, tudod hogy nem éri meg az időt a fórumozás (oké, vannak emberek akik miatt megéri, de úgy általánosságban nem).


Több a munka.. nehezebb, fontosabb az edzés, ennyi.

2013. nov. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!