Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi kalóriát vigyek be, ha...

Mennyi kalóriát vigyek be, ha zsírt szeretnék veszíteni és izmot felszedni?

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok, 152 centi és jelenleg 46 kg. Január óta kalória számolással, kardióval és saját testsúlyos edzéssel leadtam 16 kg-t. Már nem szeretném tovább csökkenteni a testsúlyom, inkább izmosodni, mert "skinny fat" lettem, tehát a viszonylag alacsony súly ellenére még van rajtam zsír, főleg a hasamon és a combomon. Ezért el szeretném kezdeni a súlyzós edzést itthon heti 3-4 alkalommal, de fogalmam sincs mennyi kalóriát vigyek be. Próbáltam utána járni, de sok ellentmondást találtam. Valahol azt ajánlják, hogy szintentartó kcal a legjobb erre, valahogy azt, hogy szintentartó mínusz 100 v. 200 kcal, valahol azt, hogy plusz 200. Mit ajánlotok? Egyébként 80%-ban egészségesen étkezem, sok fehérje(sovány húsok,halak, hüvelyesek, fehérje por) zöldség, gyümölcs, teljes kiőrlésű gabonák, tejtermékek, magvak vannak az étrendemben nagyrészt.

Bocsi hogy hosszú lett, mindenkinek nagyon köszönöm a válaszát :)



#izom #edzés #fogyás #bodyrecomp
júl. 28. 11:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szinten tartó kcal a súlyzós edzés mellé, és jó lesz bár héten belül.

Ha elkezdesz súlyokkal edzeni, kb mindegy hogy -/+ 200kcalba vagy, némi izom fog nőni ígyis-úgyis


Egyébként grat az eredményhez :)

júl. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
júl. 28. 13:36
 3/3 anonim ***** válasza:
Szintentartó kcal plusz 100
júl. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!