Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miket kéne ennem, és hogyan...

Miket kéne ennem, és hogyan lenne érdemes belekezdeni egy emésztést helyrehozó, de fogyást produkáló diétában?

Figyelt kérdés
Kicsit kacifántosan fogalmaztam lényeg, hogy elég rossz az emésztésem (sokat megy a hasam, laktózintolerens vagyok), mert egyszer kaptam egy ételmérgezést, és azóta rossz sajnos. Én olyan diétát szeretnék, vagy inkább életmódváltást, ahol olyanokat eszek, amik elősegítik a gyomrom/emésztésem javulását, és közben fogynék is tőle. Erősen túlsúlyos vagyok 200cm/180kg és 23/F. Van inzulinrezisztenciám is, ha ez dob valamit a lattba. Akinek van 1-2 tanácsa/ötlete nagyon szívesen olvasom.

2021. szept. 2. 04:43
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Az inzulinrezisztencia miatt nem ártana felkeresni egy dietetikust. Ha csak szerzett laktóz intoleranciád van, az aránxlag könnyen kezelhető. Pár hónapos, maximum fél évnyi tejmentes diéta, és egy jó kis probiotikum kúra. A legjobb ha kerülöd a kész ételeket, és te főzöl.

Inzulinrezisztenciában nem tudok segíteni, butaságot pedig nem akarok írni. Lehet van a neten is példa étrend rá, de nagyon nem mindegy a súlyossága. Ezt tényleg mindenképpen szakemberre bíznám. Megéri az a plusz összeg, hogy ne kelljen kísérletezned. Ha ezek kezelve vannak, onnantól már csak arra kell figyelned, hogy az ezekre vonatkozó szabályokat betartva deficitben legyél a fogyáshoz.

2021. szept. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Minden patikában lehet laktáz enzimet vény nélkül kapni. Ha valóban laktóz intoleráns vagy, akkor a laktáz segítene. Ha a laktáz nem segít és marad a hasmenés, akkor egy rendes kivizsgálás kellene. Lehet allergiás is vagy pár dologra az intolerancia mellett. A hasmenést mindenesetre minél hamarabb meg kellene szüntetni diétával, mert a bélbolyhoknak nem tesz jót. A krónikus hasmenés megviseli a bélrendszeredet. És felszívódási zavarokat is okoz.

Az inzulin rezisztenciád miatt milyen diétád van, vagy milyen kezelést kapsz?

2021. szept. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Laktózérzékeny vagyok.124 kg-al kezdtem 158 cm-hez.Extrém elhízott kategória...eleinte teljesen elhagytam minden tejterméket aztán megbarátkoztam a laktózmentes termékekkel mert iszonyúan hiányzott.A laktázenzimmel nem vagyok jóba mert édes blablabla...(persze van itthon de na)

3 szakaszra osztottam.Első szakaszban (2019) 100 körüli súlyra menni (1800-2000 kcal-ás étrend +rengeteg séta)

Második szakaszban megtartani a súlyt nem visszahízni(1500-1800kcal+sok séta+izületkímélő aerob/sajátsúlyos edzések).

3. szakaszt idén júniusban kezdtem 94 kg-ról (1500kcal+séta+aerob+súlyzós edzés) jelenleg 79 kg vagyok a laktózintoleranciám már enyhült(ha ilyen létezik).A cukrom már nem rendetlenkedik (legalacsonyabb 2.5/legmagasabb 12) mindkét betegséget szereztem...

Sok sikert és mindenekelőtt kitartást kívánok.A lassú fogyás miatt a bőröm szépen,lassan húzódik vissza így nem lóg.Jövő júniusig szeretném elérni a célom ami 55-60 kg.

33/N

2021. szept. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A diabéteszhez+ hogy a két szám a két legszélsőségesebb volt mert ingadozott.Most 4-6 között van szóval teljesen megszűntnek nyílvánította a háziorvosom
2021. szept. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Michael Mosley - Okos belek könyvét ajánlom a témában. Ez egy alapvetően paleolit étrendet ajánl 2 hétig minimum a reset miatt, időszakos böjttel utána pedig egy kicsit változatossab, alapvetően növényi alapú étrendet. Emelett átmegy ennek az egész folyamatnak a tudományos oldalán. Kiegészítésnek a Bélügyek című könyv is jó, Giulia Enders-től. Bocsi, hogy csak könyveket ajánlok és nem konkrét választ, de ezek a folyamatok bonyolultak és idő, na meg egy jól megìrt könyv (!) Kell ehhez, hogy megértsd.
2021. szept. 6. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én vagyok az a #2-es, aki az inzulinrezisztenciára alkalmazott kezelést kérdezi. Mivel nem válaszoltál, csak egy általános javaslatom van a helyzet tompítására, ami abból a feltételezésből indul ki, hogy kevés zöld növényt eszel, és nem vagy spenót kedvelő. Olajos magvakat pedig a túlsúlyod miatt nem fogyasztasz. No ebből a magnézium hiány már körvonalazódik. A magnézium érzékenyíti az inzulinreceptorokat, és a magnézium hiánya inzulinrezisztenciát okoz. A hatás ráadásul súlyosbodik, mert a magas inzulinszint fokozza a vesékben a magnéziumvesztést. Szóval az inzulinrezisztencia csak tovább rontja a magnéziumhiányt. Szerves magnéziumot tartalmazó étrend kiegészítőt szedését javaslom, a napi magnézium-bevitel legalább felét kellene kapszulában plusszban bevinni.
2021. szept. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!