Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Segítség! A nővérem beteg?

Segítség! A nővérem beteg?

Figyelt kérdés
Tehát 5 napon át vízen él,majd a 6.on benyom 3 családi pizzát 5 külömböző desszertel és egy liter kólával.Aztán behashajtózza magát és minden távozik ugye.Néha az öt nap alatt eszik gyümölcsöket.Ez mi?Mit csináljak?
2010. jún. 22. 21:44
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Igen tudja,mégsem tesz semmit.A nővérem a múltkor megevett egy szendvicset és elkezdett sírni hogy ezért most győlöli magát!A pszichológuson kívűl hogy segítsek rajta?
2010. jún. 22. 22:03
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Tehát túlsúlyos és elkeseredett nővéred. Ezzel a módszerrel tönkremegy, kifakul bőre, töredezővé válik haja, kifogynak belőle a vitaminok és az ásványi anyagok. Tönkremegy a teste. Talán átesik az anorexiába, amiből nagyon nehezen tudják a szakemberek kihozni, sokan meghalnak bele. Szülői segítség kell, hogy keressenek számára megfelelő pszichoterapeutát, akinek képzése több, mint az egyszerű pszichológusoké - kiképezték a helyzet feltárásán túl lelki gyógyításra. Mert az kellene, hogy megtanulja elfogadni nővéred a testét, és ezt követően normális úton, megfelelő, egészséges diétával és testedzéssel elérje a neki tetsző súlyt.

Zsákutca, amerre elindult két héttel ezelőtt, de még semmi sincs későn. Ha így folytatja, duplán vissza fogja szedni állandóan, ami súlyt lekínlódik magáról. Ráadásul csak látszólag fogy: mindenek előtt izmait veszíti így, amitől még hízékonyabb lesz, és a vízveszteség az, ami becsapja.

Az integratív pszichoterápia gyors és hatékony. Sajnos, az pénzbe kerül, az sztk nem finanszírozza.

2010. jún. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Bíztasd, hogy beszéljen az anyukátokkal és forduljon szakemberhez. Nem szégyen segítséget kérni. Ezt leginkább anyukátokkal kell megértetni.

Nem fogja tudni a nővéred magától kitalálni, hogy mit és hogyan csináljon. Ha anyukátok nem segít neki, akkor szakember kell. Ebben biztos vagyok. Különösen amiatt gondolom így, mert már étkezés miatti bűntudata és hangulat-ingadozásai is vannak.

2010. jún. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon beteg a nővéred!! Azonnal segítségre van szüksége!!! Próbálj meg az anyukáddal valahogy beszélni!!

Kitartást és sok sikert:(((

2010. jún. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 timido ***** válasza:

Remélem tudsz angolul, mert ezt érdemes megnézni.

Szóljál pszichológusnak.


http://www.youtube.com/watch?v=qN2YCZkMC-8&feature=related


az ilyen betegségek komolyak.

Sok sikert!

2010. jún. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Gyerekként kinek szólhatok a szüleimen kívül? (11 éves vagyok) Sajnos nem tudok angolul franciát tanulok.
2010. jún. 22. 23:03
 17/19 anonim ***** válasza:
Nem csoda, h nem akarsz anyukádnak szólni hiszen még ő is biztatja, h fogyjon le és ilyen módszerekkel ááááá azért ez nagyon kemény így minden baja lesz ha most hashajtózza magát akkor tönkre mennek a bele ha elkezd hányni a gyomra és a nyelőcsöve fog tönkremenni! Én a helyedben elballagnék vele a házi dokihoz őszintén elmondani, h mi a baj és ő majd elküldi a nővéred pszichológushoz ő pedig majd javasolni fogja egy dietetikus felkeresését én a helyedben gyorsan cselekednék!
2010. jún. 23. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nagyon szép, hogy így aggódsz a nővéredért, tényleg érződik, milyen fontos neked... de ezt a problémát te nem tudod megoldani 11 éves fejjel. AZONNAL szólj egy felnőttnek - legyen az a nővéred tanára is - ha anyukád nem hajlandó felfogni a veszélyt, amit a módszer, és a görcsös lelkiállapot jelent. Tipikus bulimia (kóros falánkság) az esete: az ilyenek koplalnak, ameddig tudnak, majd kirámolják a hűtőt, utána hashajtó/hányás, hogy megszabaduljanak a bűntudattól. Ez viszont akár halálhoz is vezethet. Csak azt tudom ajánlani, hogy fordulj felnőtthöz, és mindent mondj el. Van az iskolában védőnő?
2010. jún. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Van védőnő de már szünet van.Szóltam a nagymamánknak és ő azt mondta hogy azonnal intézkedik.Remélem a tesóm hamar meg fog gyógyulni.Köszönöm mindenkinek a segítséget!
2010. jún. 23. 11:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!