Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Könnyen le tudnék fogyni?

Könnyen le tudnék fogyni?

Figyelt kérdés

Az az igazság, hogy 18 éves vagyok és a kamaszkorom alatt felszedtem egy 5 kg-t, ami esztétikailag zavar.


Viszont már évek óta nem hízok, 56-57 kg (160 cm) vagyok 3-4 éve, de ezek mellett rengeteget eszem. Naponta megvan olyan 2500-3000 kcal is, ami rengeteg. Ha stresszesebb vagyok (márpedig most az - érettségi stb), folyton zabálok, azzal vezetem le a feszültséget.


Szeretnék lefogyni. Sokan mondják ezt a kalóriaszámlálós dolgot, de ezek alapjan nekem híznom kellene. Azon gondolkodtam, hogy ha nem tudok hívni se, a fogyás is könnyebben menne?


2017. febr. 2. 20:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Valószínű.
2017. febr. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok. Kipróbálhatod. De ne drasztikusan csökkentsd.
2017. febr. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nem is nagyon tudnam lecsökkenteni, mert nagyon hamar megéhezem (gyors az anyagcserém). De igyekszem :)
2017. febr. 2. 21:16
 4/5 anonim ***** válasza:
30%
Nem hiszem. Fogyni sokkal nehezebb, mint hízni vagy súlyt tartani.
2017. febr. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet megmondani. Én anno nem számoltam, de bizonyosan többet ettem, mint te, 2500 kcal akkor is sokszor bemegy, ha fogyni akarok, az nem valami sok étel, nekem 1-2 rendesebb étkezés... Extrém nehezen hízom és extrém nehezen fogyok, mivel még ha úgy érzem, alig ettem, akkor sem vagyok deficitben.

Kérdés, mi történik, ha mondjuk 2000 kcalt eszel. Tempósan fogysz? Akkor gyors az anyagcseréd (mert nem írtad, hogy nagyon aktív volnál, bár ki tudja, 2500-3000-hez igazán nem kell nagyon aktívnak lenni). Ha ugyanúgy stagnálsz 2000 kcal mellett, mint 3000-nél, akkor lehet, hogy pokolian nehéz lesz. Attól függ, mennyire jól bírod a deficitet.


Nincs olyan, hogy a kalóriaszámolás alapján híznod kellene, mindössze a statisztikák szerint. Senki meg nem mondja, mennyi kalóriával fogyhatsz, ez egyedi. Deficitben fogysz, ennyi.

2017. febr. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!