Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyire kell csökkentenem a...

Mennyire kell csökkentenem a napi kalória bevitelemet?

Figyelt kérdés

26 éves 175 cm magas és 84 kg vagyok, 8 hónapja szültem. Fogyni szeretnék, naponta legalább egy órát biciklizem kisfiammal a faluban ahol lakunk. A napi kalória bevitelemet mennyire kell csökkentenem hogy fogyni tudjak, (tudom hogy miket nem ehetek)főleg a hasamról combomról és a csípőmről kellene.

Szerintetek egy 175 cm magas nőnek mennyi az ideális test súlya mennyit kellene leadnom. Köszi előre is mindenkinek


2010. márc. 25. 08:34
 1/5 anonim ***** válasza:
2010. márc. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

én 180 cm magas vagyok, és 70-75 kg, ami teljesen tök normális.


nem tudom, szoptatsz-e még. elhízás esetén nőknek napi 1200 kcalt szoktak javasolni (de ennél semmiképpen nem kevesebbet).

sokkal inkább az étkezési szokásaidat kéne átgondolni: a babád is sokszor eszik - egyél vele te is 5-6 alkalommal egy nap kisebb adagokat. A mostani 3 adag kajádat oszd el 6 felé, így a szervezeted nem kezd el tartalékolni.


próbálj zsírszegényen táplálkozni, teljes kiőrlésű gabonát enni, sok gyümölcsöt, zöldséget fogyasztani, zsírszegény termékeket. ne süss bő oljaban, hanem sütőben vagy párolással, grillezéssel készítsd a húsokat, a főzelékeket ne rántsd hanem habard vagy saját anyagával sűrítsd, igyál sok folyadékot (vizet) stb. - ezeket úgyis tudod :)

fontos még a mozgás, amit nagyon jó, hogy csinálsz.


sok sikert!

2010. márc. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
mármint nem kismamákra vonatkozik az 1200 kcal.
2010. márc. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
24%

1g zsír = 9 Kalória


tehát ha egy hét alatt egy kilót akarsz leadni, akkor minimum 9.000 kalóriaval kell kevesebbet egyél azon a héten, vagyis kb. 1285-tel kevesebbet naponta.

2010. márc. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Már nem szoptatok sajnos


Tehát napi 1200 kcal

Írna valaki egy példa étrendet

2010. márc. 25. 14:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!