Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Pontosan mi az a bulémia?

Pontosan mi az a bulémia?

Figyelt kérdés
ha nagyon sokat eszel, és kihányod? és ha nem hányja ki az ember, csak hashajtót szed és nagyon sokat sportol?
2008. aug. 20. 07:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy helyesen bulímia. Egyébként amikor eszel és utána kihányod.Az bulímia, de az ha hashajtót szedsz azt sehogy nem hívják. De minek szedsz hashajtót? Tök fölösleges
2008. aug. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A hashajtó, és a sok sport elég veszélyes! A hashajtóval nem csak a tápanyagok ürülnek ki a szervezetből, hanem válogatás nélkül minden! Az értékes vitaminok, ásványi anyagok, nyomelemek is kiürülnek amikre szüksége van a szervezetnek! A lerakódott zsírt viszont nem oldja fel! Viszont könnyen kiszáradhatsz tőle!

Akkor már inkább a csökkentett kalória bevitel a javallt, változatos étrenddel!

2008. aug. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen a szándékos hánytatás... szóval én nem nevezném bulémiának azt, amikor valaki pl. beteg és hány. Egyszóval, ha 'egészséges', de hánytatja magát.
2008. aug. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Mély lelki válságban előforduló, kórosan fokozott étvágy, amely csupán táplálkozással nem csillapítható. A betegek gondolatai szinte kizárólag az evés körül forognak; ez jelenti életükben az egyetlen megnyugtató eseményt. A beteg gyakran hányással könnyít magán. Az evés és hányás ismétlődése erős szégyenérzettel párosul, ezért megpróbálja eltitkolni. A kívülálló számára ez táplálkozási zavar szinte észrevehetetlen, mert bár a betegek képesek akár napi 30 000 kilokalória bevitelére is, tartják a súlyukat. A hányások súlyos, akár életveszélyes károkat is okozhatnak a szervezetnek a tápcsatorna és a gyomor idült gyulladása, kiszáradás, a só- és vízháztartás felborulása, valamint a nyomelemek és a vitaminok kiürülése miatt."


Én egyszer végignéztem, hogy mit tesz az emberrel. Pár éve egy nálam 2 évvel idősebb kolléganőm esett az áldozatául. A hánytatást kombinálta a hashajtóval. Nem volt betegségtudata, nem fogta fel, hogy milyen komoly a baj. Nem tudott rá hatni senki. Sosem felejtem el, ahogy mutogatta a hasán összefogott csupasz bőrt, hogy nézzük meg milyen sok zsír van rajta, pedig akkor már jóformán csak csont és bőr volt. Most, 35 évesen I. fokozatú rokkant. Az egykor modell-szépségű lányból egy fogatlan roncs lett.

Ha nem vagy elégedett az alakoddal, akkor változatass az étrendeden, egyél sok salátát, zöldséget, gyümölcsöt és sportolj. És ha a fenti kérdést komolyan gondoltad, akkor extra sürgősen menj el egy pszichológushoz!

2008. aug. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Amikor valaki teleeszi magát, majd kihányja.
2008. aug. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Semmiféleképpen ne szedj hashajtót!Igyál mályvateát;)
2008. aug. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
szóval ha csak a zabálás van, és a felsoroltak, de nem hánytatom magam, akkor a pszihiháter nem nyilváníthat bulimiásnak? csak ennyi a kérdés.
2008. aug. 20. 15:52
 8/10 A kérdező kommentje:
és amúgy a zabálás sem ötezer kalóriás, csak több kilónyi saláta meg ilyesmi
2008. aug. 20. 15:53
 9/10 anonim ***** válasza:

BULÉMIÁS TÜNETEK


A bulémiások szakadatlanul csak az evésre, s ezzel egyidejűleg a kalóriafelvétel elkerülésére gondolnak. Ebben két tényező játszik szerepet, melyek egyben az érintettek lelki szükségleteit jelentik. A roham menekülés az egyedüllét, a stressz, az elnyomottságérzés, az unalom, a belső űr, a düh és a szomorúság elől. A mohó zabálások azt az igényt elégítik ki, hogy az ember magával jót tegyen, s közben gondolatait elterelje lelki nyomorúságáról. A bulémiás betegek rendszerint csúnyának tartják magukat és kisebbségi érzésben szenvednek. Közülük az átlagosnál többen, még gyermekkorban szexuális zaklatások áldozatai lettek. Számukra lehetetlen belenyugodni abba, hogy az evés terén olykor-olykor kirúgjanak a hámból. A táplálékot újra ki kell adni! A bulimia, ellen-tétben az anorexiával (kóros lesoványodás) nem közvetlenül életveszélyes, azonban a szervezetet érintő súlyos mellékhatásokkal járhat. A szervezet ionháztartása felborul az állandó hányás és hasmenés miatt, ami szívritmuszavarhoz, sőt még szívmegálláshoz is vezethet.


A bulimia leginkább a fiatal nők betegsége, egy Amerikában készült felmérés szerint az ottani nők 5-10 százalékát érinti. Súlyos, un. bulimia nervosásokat leszámítva esetükben kevésbé van jelen a kóros mértékű lesoványodottság. A bulimiások engedve késztetéseiknek kontrollálatlanul esznek, majd kísérletet tesznek az étel eltávolítására hányás vagy ritkábban hashajtók segítségével. Ez lehetővé teszi, hogy a páciens úgy adja meg magát a kínzó evési vágy kielégítésének, hogy közben ne kelljen tartania elhízástól. A betegek bőségesen fogyasztanak folyadékot is, ezzel egyrészt teltségérzetüket növelik, másrészt megkönnyítik a gyomor kiürítését.



A bulimiát (legalábbis Amerikában) legkorábban sokszor a fogorvos veszi észre, ugyanis egyrészt az amerikai fogorvosi karokon, úgy tűnik, nehezebb a pszichológia vizsga, másrészt viszont a hányással nem csak sárgarépa csusszan a porcelánba, hanem bizony gyomorsav is. És a sav a sem a fogzománcnak, sem a fogínynek nem tesz jót - ha napi rendszerességgel, ne adj isten naponta többször is ledugja az ember az ujját, vak az a fogorvos, akinek nem szúr szemet, hogy valahogy nem passzol össze a tinilány és a jó harmincas fogazat. (Más kérdés, ha nem rakja össze, mi állhat a háttérben). Ha már a riasztó következményeknél tartunk, a gyakori hányás másik nagy veszélye a nagy vízveszteség, ami kiszáradáshoz és ennek következményeképp igen kellemetlen vese és húgyúti fertőzésekhez, valamint a káliumegyensúly felborulásához vezet, ami szívritmuszavarokat idézhet elő. Hab a tortán, hogy a hányást elősegítő ujjledugás néha annyira erőszakosan történik, hogy sérülés keletkezik a torok nyálkahártyáján.



A betegség okára vonatkozóan csak elképzelések vannak - legkézenfekvőbb magyarázat az ideális testsúly elérésének, a kor nőideáljának való megfelelés vágya. A kóros soványság hátterében azonban a testkép torzult észlelése is állhat - vagyis a beteg kövérebbnek látja magát a valóságosnál. A "bűnös habzsolás" és az ezt követő "megtisztulás" dinamikája a pszichoanalitikusokat is elméletalkotásra késztette. Szerintük a nagymennyiségű kalóriadús étel elfogyasztásának oka valamilyen hiány pótlása, elsősorban az elfojtott szexuális és agresszív vágyak áttételes kielégítése, amelynek következményeképp erős bűntudat lép fel, ezért kell haladéktalanul megszabadulni a tápláléktól, vagyis megtisztulni. A falást követő torokingerlés mások szerint maszturbációs cselekvést szimbolizálhat.

2008. aug. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

A bulémiásoknak falási kényszereik vannak, magyarul megesznek annyi kaját amennyit te elképzelni se tudsz, utánna mennek hányni, és igen gyakori a hashajtó szedése is.Miután ezekkel végeztek sportolni is szoktak igen.

(Most tanultam szakmaiból:D)

2009. okt. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!