Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elkezdtem mozogni, de orvosi...

Elkezdtem mozogni, de orvosi kezelés végett felsem birok kelni az ágyból! SOS! Hogyan étkezzek?

Figyelt kérdés
18 éves leszek,170 cm 73kg.1hónapja járok konditerembe,kezdett jó alakom lenni,olyan boldog voltam.Egészségesebben ettem,minden rendben ment. Erre kaptam derékba injekciót,izom gyulladás + csigolyát helyrerakták.. fel sem birok kelni. Mi lesz így velem? 1-2 hónapig semmi mozgást nem birok csinálni. :/ kellene valami nagyon jó étrend. Nagyon megköszönném ha valaki tudna segíteni. :)
2014. márc. 7. 12:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Fontos, hogy sok zöldséget egyél. Ezen felül próbálj ne savasan étkezni. Ha tudsz angolul, akkor nézz utána, hogy milyen 'alkaline' kaják vannak (pl. minden zöldség és gyümölcs az). Ez alapból is fontos a testnek, de a te sérülésed miatt még fontosabb, hogy gyorsabban gyógyulj.


Ezen felül próbálj meg "szivárványosan" étkezni. Magyarán minnél színesebben. Persze nem arra gondolok, hogy egyik nap Fanta naracs következő nap meg kóla, hanem mindenféle színű zöldségeket egyél.

Nézz utána, de egyébként is eléggé egyértelmű.


Ezen felül próbálj meg 2:1:1 arányban étkezni. 2 zöldség, 1 szénhidrát (ide tartoznak a keményítős zöldségek is) ill. 1 protein (ide tartozik a bab, a lencse és a csicseriborsó is, ill. a szója termékek).


Nézz utána az omega 6-nak és az omega 3-nak. Próbálj egy 4:1-hez arányt tartani, ha kell szedjál plusza omega 3-mat. Mind a kettő gyulladás csökkentő, de ha nem jó az arány (mint a legtöbb embernek... manapság az emberek 60:1 arányban esznek 6-ot és 3-at) akkor az omega 6 gyulladásserkentővé válik, ami most a te hátaddal nem kell neked.


Sok sikert!

2014. márc. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!! :))
2014. márc. 9. 12:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!