Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem durva ez egy kicsit?!

Nem durva ez egy kicsit?!

Figyelt kérdés

Ez a nő (ha jól értettem) napi 3000-4000 kalóriával fogyott le.Hogy lehetséges ez nyers vegán étkezés mellett?

link: http://www.youtube.com/watch?v=6ePo5x4f55Y


2013. dec. 29. 13:54
 1/6 anonim ***** válasza:
nem lehetséges.. kamu
2013. dec. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nyers vegánból nehéz összehozni 3-4000 kalóriát. Hacsak nem zabál kenyérfélét hozzá.
2013. dec. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Elméletben lehetséges, de nyers vegán kajákból egy nap alatt, nemhogy nem lehet 4000 kalóriát megenni, de szerintem idő sincs rá. :D
2013. dec. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sok kókuszzsírral és olajos magvakkal lehet ennyit enni.


A nyersvegán nem olyan rossz étkezés ám. Csak kicsit hiányzik belőle a hús, de egyébként sokat ki lehet belőle hozni, itt a példa is rá.

2013. dec. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A kalória érték nem számít máshol, csak a női magazinokban! :) A kalória az az, hogy mennyi összértéke van az energiájának - ha pl. elégetnéd, akkor mennyi energiát adna le. A szervezet nem így működik, minden egyes tápanyagot hosszú kémiai reakciós útvonalakon visz végig, felaprózza, felszívja, szállítja, átalakítja, tárolja, hasznosítja.


Na már most: a vegán étkezésben nagyon alacsony a glikémiás index, fokozatosan telítődik csak a vér azzal a minimális szénhidráttal, így a szervezet folyton arra kényszerül, hogy használja a tartalékait is. A nyers ételeket hosszabb idő és nagyobb energiabefektetés megemészteni, így a kalórianyerés folyamatában tulajdonképpen kalóriát VESZÍT is.


Ezért bullshit a kalóriaszámlálás. Érted... egy zacskó mandulában elvileg csomó kalória van, én 110 kilóról 90-re fogytam le két hónap alatt, úgy hogy napi egy zacskó mandulát vagy mogyorót beiktattam az étrendembe, és ritkábban ettem Burger Kinges gyorskaját (értsd: nem három-négy naponta, hanem hetente, de nem iktattam ki). Azóta lassítottam, hogy ne nyúljon meg a bőröm; 81kg vagyok, továbbra sem számolok kalóriát, szerintem tippre átlag napi 2500-3000 a fogyasztásom, nem mozgok, ünnepekkor pedig egészen drasztikusan el tudok szállni.


Ha fogyni akarsz, nem az alacsony kalóriafogyasztás a lényeg, hanem a tápanyagok összetétele: sok rost, zsírsavból több legyen a többszörösen telítetlen, mint a telített, glikémiás index legyen alacsony (inkább méz, mint cukor), fogyassz sok folyadékot (zöld tea kifejezetten hasznos, éhgyomorra, evés előtt legalább fél órával), stb.


Fogyni nem izomból, hanem ésszel kell, nagyon érdemes biológiát és élettant tanulni hozzá. :) Nekem 75 kg a célom, most, hogy lassan elérem a határt, amit csak étrenddel el tudtam érni, megedzem a kinyúlt ínszalagomat és térek vissza a sporthoz.

2013. dec. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hogy igaz-e s hogy hogyan, azt nem tudom, de a gyümölcsevők is lazán betolnak 3 ezer kalóriát naponta s nem megy rá a napjuk, nincs abban semmi különös (datolyás banánturmix és ilyenek, az könnyen csúszik, de az aszalt gyümölcsöket is könnyű enni). Ha ehhez némi olajos magvat is eszik az ember, még könnyebb. A zöldség valóban nem oly számottevő, hiába könnyű nagymennyiségben enni, de azért jópárszáz kalóriával az is hozzá tud járulni a kalóriabevitelhez, főleg a sütőtök :D

A nyersvegánok hajdinát is esznek...

Össze lehet hozni ennyit simán.

2013. dec. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!