Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek? (kérdésed túl...

Mit tegyek? (kérdésed túl rövid. Blabla)

Figyelt kérdés
Túl szigorú vagyok már magammal, de nem tudok már többet enni. Ma kiszámoltam mennyit ettem a kalóriabázison és 291 kalória jött ki. Mára egész napra. Amikor elkezdtem ezt az egész diétázást vagy egészséges életmód projektet csak így magamban, akkor ennyit ettem reggelire. De most ennyit ettem összesen. És ez is csak azért annyi, mert megittam fél liter teát amiben van 1 ek méz vagy majdnem annyi. Amúgy ettem ma reggelire ecetes céklát (csak mert imádom). megteltem vele. A suliban 1 kis almát ettem, és ebédre kanalaztam párat a menzás lebbencs levesből. Abból is csak a levét és a zöldséget. Ja most ettem egy miniatűr mandarint. És mondjuk nem vagyok éhes, de félek ha beteg leszek. De képtelen vagyok többet enni, mert félek, hogy ha többet eszek ennél hízni fogok, mert emeltem a napi kalóriabevitelem. 164 cm vagyok 60 kilóról indultam és most 52 vagyok úgy, hogy szeptemberben kezdtem. Futok heti 2x meg minden, bár mostmár nem, mert bedurran a torkom a hidegben , kondiba meg nincs időm eljárni, szóval most még jobban nem merek enni. Szóval most nem tudom mit tegyek. Félek, hogy szervi bajaim lesznek, már így is aggódok, hogy 2 hónapja, csak pár perce menstruálok, és félek, hogy más bajom is van/lesz. De az agyam nem bírja rávenni magát, hogy többet egyek. Mit tegyek, segítsetek?
2013. nov. 19. 16:44
 1/2 anonim ***** válasza:

" De képtelen vagyok többet enni, mert félek, hogy ha többet eszek ennél hízni fogok, mert emeltem a napi kalóriabevitelem."


A hiteddel nincs mit tenned, menj el pszichológushoz..


Ha keveset eszel, az legyen tápláló. Erre csak a hús alkalmas, abban van több zsír és fehérje.

2013. nov. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Akkor fogsz hízni, ha a napi kalóriabeviteled magasabb, mint amennyire a testednek szüksége van (normál esetben), ez kb. 1800-2000 kcal. Ehetnél 1600-at is, akkor sem híznál. Viszont minél jobban koplalsz, annál jobban kapcsol át a tested tartalék üzemmódra, ahol kevesebb energiával is be fogja érni, és amint normális mennyiségű táplálékhoz jut azt megint el fogja raktározni, mert tart az újabb éhezéstől.


A koplalással csak magadnak ártasz, de minden módon: megvonod magadtól a szükséges tápanyagokat, nem jut elég vitamin, ásványi anyag a szervezetedbe, és nem csak könnyebben leszel beteg most télen, de nagyon csúnya hiánybetegségeid is kialakulhatnak, ha nem eszel normálisan. Amit pedig most csinálsz, az messze van a normálistól.


Ha már benne vagy a kalóriaszámolgatásban, akkor javaslom, hogy folytasd, viszont szigorúan minimum 1400-1500 kcal napi bevitellel. Ez kevesebb, mint ami a testednek kell, de legalább elegendő ahhoz, hogy ne pánikoljon be a tested. Egyél sok-sok fehérjét! Ma pl. nulla fehérjét vittél be, ami viszont az izmok építéséhez, fenttartásához kell. Ha nem eszel eleget, akkor lebontja az izmaidat a szervezet. A szívizmodat is! Egyél sokkal több zöldséget és gyümölcsöt! Senki nem tud jól lakni egy mini mandarinnal. Egyél zsírokat is! Sok vitamin csak zsírban tud oldódni, ha nem elég a zsírbeviteled, akkor ismét csak vitaminhiányod lehet.


Gondold át józan ésszel, hogy mennyire pusztítod magad most! Nincs már messze az, hogy komoly bajaid legyenek. Egyél többet, írd fel, számold, hogy biztosan elég legyen! Egyél többet, még akkor is, ha eleinte nem esik jól! Pár napig kényelmetlen lehet, de aztán visszatér a normál étvágyad. Ja, és kerüld a mérleget egy pár hétig, most fontosabb az, hogy visszakerülj a normál kerékvágásba, és ne a kórházi ágyba.

2013. nov. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!