Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért adtok ilyen tanácsokat?

Miért adtok ilyen tanácsokat?

Figyelt kérdés
Többször láttam itt gyakorin, hogy vki írja, hogy mennyire szereti a csokit vagy ehhez hasonló, erre olyasmit válaszoltok neki, hogy akkor egyen túrót gyümölccsel, aszalt cuccokat, almachipset stb. DE MIÉRT?:D... nem fogjátok fel, hogy azért eszik CSOKIT mert FINOM és nem azért, mert mindenképp akar valamit nasizni? :D...
2013. aug. 30. 16:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
16%

Ezen a fórumon már annyiszor le lett írva hogy a tej miért nem jó, én annyi tucatszor vívtam már hosszú vitákat értelmes és kevésbé értelmes emberekkel erről a témáról, hogy most kérlek szépen, ha érdekel hogy mit eszel akkor tedd a következőket:


- keress rá a tej szóra fogyókúra rovatban

- olvass utána a tejnek, a tej hatásainak az interneten

- gondolkodj el azon, hogy mi a tej, és hogy mennyire természetes táplálék, gondolkodj elvi dolgokon is.

2013. aug. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
16%
És elnézést hogy nem írom le, de ha leírnám akkor megint jönne valaki, aki elintézi annyival hogy 'ne hallgass rá, hülyeség amit ír' vagy nagyon hosszan elkezdi fejtegetni hogy a nagyszülei is ittak tejet, és egészségesek. Amikor a téma nem anekdota szinten van, hanem jelenleg komoly kérdés és kutatók vizsgálják.. és erősítik meg a jól sejthető dolgokat a tejről.
2013. aug. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
[link] hát ezt találtam, nagyjából átolvastam de a te szavaiddal tömören, akkor miért nem jó? ha ír vki hülyeséget, akk ne reagáljunk rájuk :D ha hetente 3× iszok mondjuk 2 decit, az is káros? :S
2013. aug. 30. 18:20
 14/19 anonim ***** válasza:
38%

Ebből a cikkből csak a fehérjés rész az igaz. A zsír meg ásvány, vitamintartalom amiket kritizál hülyeség. Nem egy szakcikket találtál.


Sajnos elég rosszul reagáljuk le a tejfehérjét, autoimmun betegségeket okoz.. gyulladásokat. Ez nem jó, az emberek többsége ilyen betegségektől szenved, ezért alakulhatnak ki krónikus betegségek.


A másik, írtam hogy gondolkodj mi a tej.

Egy funkcionális táplálék egy növendék emlősnek. Nekünk túl sok növekedést okoz.. miért hizlal? Mert az a tej dolga hogy fejlődést, növekedést segítsen, ehhez tartalmaz anyagokat.

2013. aug. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
értelek, és az UHT-s tejjel mivan? mert a hő hatására tuti megsemmisülnek azok az anyagok, nem?
2013. aug. 30. 18:32
 16/19 anonim ***** válasza:
0%
Nincs olyan tapasztalat, ami szerint biztonságosabb lenne. De a rizs/kókusz/diótej finom.
2013. aug. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 csizia ***** válasza:
Lehet enni csokit. Ki kell számolni hány kalória volt amit megevett. Utána azt is mennyi mozgással lehet elégetni. Majd csokievés után neki lehet állni ledolgozni az adott kalóriamennyiséget. Így legalább az is tudatosul az illetőben, hogy mi az ára a csokievésnek. És, hogy valóban megéri e a rövid élvezet az utána következő hosszú szenvedést.
2013. aug. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"akkor mondjátok már neki könyörgöm, hogy hetente egy sor csoki... :D"


Én mondom, csak a legtöbben nem akarják a napi energiafogyasztásukat kiszámolni, mert lusták kaját méricskélni, pedig egy idő után lehet szemre mérni, ha van benne gyakorlatod, az a 100-200 kcal ide vagy oda nem számít. Ezért egyszerűbb nekik az, hogy az összes szénhidrátot kiveszik az étrendjükből, ami a közérzetükre rossz hatással van, és emiatt sokan abbahagyják a diétát. Vannak emberek, akik meg vannak győződve arról, hogy a glutén, laktóz és egyáltalán a szénhidrátok ördögtől valóak (ezt általában hibásan konstruált tanulmányokra alapozzák), velük nem lehet mit kezdeni. Egész addig, amíg egy változatos, ásványanyagokban, vitaminokban és rostban gazdag étrendet követsz, ami mérsékelten zsíros (nem túl zsírszegény), többféle esszenciális zsírt tartalmaz és fehérjében gazdag, addig a napi bevitt kcalok csökkentésével fogyhatsz, és egészséges is leszel. Ha az étrended sültkrumpliból és zsírszalonnából áll, akkor nyilván át kell állnod más kajákra, mert másképp nagyon hamar túllősz a napi zsírszükségleteiden, és sem a vitaminokat, sem a rostokat nem kapja meg a szervezeted.

2013. aug. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Lusták a napi energiafelhasználásukat kiszámolni?


Miért, ha valaki nem lusta akkor már tud számolni a különböző ételek (tápanyagok) különböző hatásaival? Amik kihatnak az anyagcserére is? Mégis hogy lehetne ilyen változókkal számolni?

2013. aug. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!