Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a barna...

Mi a véleményetek a barna rizs kúráról?

Figyelt kérdés

5-10 napig csak főtt barna rizst enni nem káros a szervezetnek ?

Elvileg a kúra méregtelenít, s megszabadít némi súlyfeleslegtől is. Elhihető ?



2013. jún. 10. 22:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%

Igen, káros. Mi lenne, ha normálisan kajálnál, és akkor fogynál is? hmmm?


A méregtelenítés meg baromság.

2013. jún. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%
Nem. A méregtelenítés egy orbitális kamu. A pisi meg a kaki a méregtelenítés a többi csak profit szerzés. Súlyfeleslegtől végképp nem szabadít meg az hogy csak szénhidrátot eszel. 5-10nap az egyébként is semmi, annyi idő alatt tisztán zsírból félkilót lehetne leadni normális diétával. A nagyobb súlyingadozás mindig egyéb dolgoknak köszönhető.
2013. jún. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
hülyeség.
2013. jún. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
méregtelenítésnek nem hiszem, de nekem súlycsökkentésnek bejött a rizs..kb. 2 hónapon keresztül mindig azt ettem délben is és vacsorára is valami hússal (általában csirke), mellette nem ettem kenyeret, lisztet, édességet (édességnek gyümölcsöt),tejterméket és lefogytam 7 kg-ot. általában ez jázmin rizs volt, amit ettem. 171 cm-hez 66 kgról 59-re fogytam, úgy hogy egyáltalán nem voltam éhes.jaa és nem diéta miatt étkeztem így, hanem a kultúrához igazodtam, ahol eltöltöttem ezt az időt..
2013. jún. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat .
2013. jún. 11. 09:15
 6/11 anonim ***** válasza:
Helyette inkább egyél rengeteg zöldséget párolva, salátának. Sokkal egészségesebb.
2013. jún. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

8:49 én örülök neki hogy lefogytál (tényleg, gratula :D) és nem leszólni akarlak, de az ilyen személyes tapasztalatok annyira semmit sem jelentenek táplálkozás témában hogy abba bele sem tudtok gondolni. Egy kicsit analitikusan gondolkodva: életmódot váltottál aminek az összhatása volt a súlycsökkenés, ezer dolog változott egyszerre, és hogy abból egy önmagában pozitív vagy negatív volt arról fogalmad sem lehet. És ez nem csak akkor van ha valaki a föld másik felére költözik hanem minden idióta fogyókúránál és fogyasztó gépnél ez van.


A barnarizs tényleg jobb mint a kenyér meg a tészta így változhat tőle pozitív irányba a testsúly de a mennyiségen is sok múlik. A rizs elsősorban szénhidrát forrás tehát energiát ad aminek egy részét felhasználjuk egy részét elraktározzuk. Zöldségekkel és hússal fogyasztva csökken a glikémiás indexe így egyenletesebben adja az energiát és kevésbé raktározzuk. A testnek pedig szüksége van bizonyos építő elemekre (fehérjék zsírok) amit még rövid távon sem jó megvonni, mert diéta alatt amikor kevesebbet eszel mint amire a testnek szüksége lenne akkor a saját készleteiből fedezi a hiányt. Ha csak energiából van hiány azt megpróbálja zsírból fedezni. De ha az esszenciális építő elemekből van hiány akkor a test önmagát bontja, amivel egyáltalán nem az a gond hogy 10 nap alatt elsorvad az izomzatod, mert nem. A gond ott van, hogy a túlélés érdekében ilyenkor próbál a szervezet takarékoskodni és a zsírral is takarékoskodik és fokozottan igyekszik raktározni. Ha ilyen állapotban energiát (szénhidrátot) adunk neki azt nagyobb arányban fogja elraktározni. Tehát lehet hogy a testsúlyunk csökkenni fog de biztosan nem zsírból vesztünk ha csak szénhidrátot eszünk. A raktárakat ezzel tápláljuk, a testet pedig éheztetjük.


Köszönöm a figyelmet :D

utóirat: akadjatok le az idióta fogyókúrákról és tervezzetek meg egy egészségesebb étrendet ha jobban akartok kinézni.

2013. jún. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon szerettem a barna rizs kúrát. Egy hétig csináltam, és közben otthon napi fél óra torna, és egy hét alatt összesen 2 és fél kilót fogytam. Én mindig megízesítettem egy kis tejföllel és vegetával a rizst, és reggelire meg gyümölcsöt meg/vagy zöldséget ettem.
2013. jún. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
11:59 esnek: a saját tapasztalatomat írtam le, ami velem történt. nem fogyókúráztam és nem esküdözöm rá, hogy ez mennyire jó. egyszerűen elmeséltem, amit átéltem akkor, amikor ott voltam. mi a normális, a helyes..az elég szubjektív. gondolom ez az analitikus gondolkodásodba is belekalkulálod..ami nálunk itt természetes: pl. tejtermékfogyasztás, az pl. máshol nem az..nagyon nem. ennek függvényében lenne érdemes megvizsgálnod egy adott szituációt. ami számodra normális táplálkozás, nem biztos, hogy valaki másnak az...csak egy példa: a sógornőm hús és tejtermékfogyasztás mellett allergiás betegségekkel küzdött és csúnya kipattogzódásra hajlamos arcbőrrel, túlsúllyal. a teljes vegetáriánus étkezéssel mindenttől megszabadult...ez sok-sok éve történt, és azóta 2 gyermeket is nevel, senkinek semmi baja, pedig a várandóssága alatt sem fogyasztott állati eredetűt..mindig minden laborja tökéletes volt, a gyerekek is makk egészségesek és sokáig szoptatta őket. másik barátnőm meg az ellentét, hús és tejtermék nélkül vannak problémái, ő a vércsoport diétára esküszik, neki az válik be...a témához visszaérve, egy tapasztalatot osztottam meg. és napokról beszél a kérdező, nem arról hogy egész életében így étkezne...belgyógyász által voltam már pl. ún. krumplidiétán, amikor állandóan azt kellett ennem, csak egy-egy étkezést válthattam ki rizsre, reggel meg barnakenyér. egy tisztítóterápián (béltisztítás) vettem részt a felügyelete mellett, amit 10 napig tartanom kellett...képzeld ilyen is van..te is megoszthatod ami nálad működőtt, de ennél nagyobb hatásköröd sztem nincsen neked sem, hogy kioktass bárkit az étkezés terén.
2013. jún. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Elhiszem amit írsz, de a válaszoddal azt sugalltad hogy a rizs diéta jó. Pedig a rizs semmiképpen sem valami "kulcs" az összes ilyen divatdiéta ordenáré baromság.Vigyázok rá hogy ne osszak több észt mint amennyi van . :P

Egy apróság még éppen belefér:

10 nap alatt nem lehet fogyni. Lehet víztelenedni, kipucolni a bélsarat, lehet félre mérni dolgokat azzal hogy nem számolunk a napi vagy a havi súlyingadozással.


1hét alatt 2,5 kiló? ja persze, csak nem zsírból, de az nem számít gondolom. 2,5kg zsír az 22500 kcal elégetése, amit meg sem közelíthettél, még akkor sem ha nem számoljuk hogy az agy és az izomzat nagyobbik részben alapvetően nem zsírt használ. Napi 500-1000 a kalória deficit az csak 3500-7000 azaz kb fél kiló súlyvesztés egy hét alatt. Ha jóval e felé mész, fokozódik a fehérjéből való energia nyerés, lassul az anyagcsere már pár nap alatt, stb. És arányosan nagyobb súlyt vesztesz de abból annál kevesebb a zsír és több az izom.


Nem szabad túl keveset enni és diétában minden étkezésben legyen fehérje, ez alap különben csak rosszabb lesz az alakod a súlyvesztéssel. Olyan diétát ami ennek nem felel meg, vagy ami csak pár napos, pár hetes, vagy ami nem veszi figyelembe a súlyodat, így a tápanyag szükségletedet, messziről kerüld.

2013. jún. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!