Zabpehely, müzli, ki hogy hívja - jó vagy nem?
Nem a különböző reggelizőpelyhekre gondolok, hanem erre a búza-zab-stb keverékre.
Teljesen ellentétes véleményeket olvasok róla. Az a része egyértelmű hogy csak reggelire, hiszen szénhidrát, látom hogy kcal/gramm szempontjából magas. Ti mit gondoltok, jó ezzel a napjaimat, ha fogyni szeretnék?
A teljes kiőrlésű gabonából készültek szerintem mindenképp jók. Egyél egy pohár natúr joghurtot vagy egy bögre tejet, abba tegyél néhány kanállal ebből a müzliből. Illetve érdemes gyümölcsöt tenni mellé (karikázhatsz bele epret, almát, banánt, valamilyen bogyós gyümölcsöt is szórhatsz bele)
Ez azért jó reggeli, mert magas a rosttartalma. Van benne szénhidrát is, fehérje is.
Csak vigyázz az adagokkal! (Ne 1 kilót egyél meg egyszerre belőle) de szerintem ezzel nem lesz baj, mert elég laktató étel.
Még egy dolog eszembe jutott, ami elég hasonló mondjuk.
Gyakran eszem olyat reggelire, hogy egy kis tálkába rakok joghurtot, egy kis gyümölcsöt és különböző olajos magvakat(lenmagot, szezámmagot, napraforgómagot.... )
Ez is nagyon jó reggeli!
Szia!
Mindenképpen jó, csak arra vigyázz, ne egyél belőle sokat illetve sokszor (naponta egyszer elég), mert a magas rosttartalma ugyan serkenti a bélműködést, de a túl sok rost rengeteg bélgázt termel.
Háború alatt minden jó, lényeg hogy túléld (ha így élsz, akkor hogy netezel? érdekes).
Ha nincs háború, akkor igazi, tápláló ételeket kellene enni. Logikusan.
Sem a zab, sem a búza nem tápláló. Miért nem fogyasztasz reggelire vitaminokat, ásványi anyagokat és fontos makrotápanyagokat tartalmazó táplálékokat?
Reggelire azért is mókás a cukor (szénhidrát, keményítő) mert amíg ebédre vagy vacsorára ha eszed akkor megemeli a vércukorszintedet, erre inzulint termelsz, helyreáll a dolog.. nem jó így sem. Reggel viszont nagyobb az inzulinrezisztenciánk. Hoppá, még több inzulin kell ugyan akkora vércukorszint csökkentéshez. Jól van, így alakul az inzulinrezisztencia és a cukorbetegség: a magas inzulinszinthez alkalmazkodva a sejtek rezisztenssé válnak az inzulinra, nehezebben veszik fel a cukrot, egyre több inzulint termel a hasnyálmirigy hogy visszaálljon a normális vércukorszint, még érzéketlenek lesznek a szöveteink az inzulinra.. a kör végét hívják kialakult inzulin rezisztenciának vagy szerzett cukorbetegségnek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!