Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 14 éves vagyok és 57 kiló! Az...

14 éves vagyok és 57 kiló! Az normális?

Figyelt kérdés
Nagyon vékony a csontozatom és 158 cm vagyok. Nyáron voltam 63 úgyhogy elég sokat fogytam de még mindig borzalmasan kövérnek érzem magam!

2013. márc. 30. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Lány vagy fiú vagy?
2013. márc. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ja, bocsi! :D Lány!
2013. márc. 30. 19:48
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen izmos vagy. Egy rendszeresen sportoló embernek ilyen magassággal, ilyen súllyal simán lehet gyönyörű alakja.


Mutatok két embert. Ugyanannyi kilót nyomnak és a magasság/súly arányuk ugyanaz, mint neked (158/57 helyett 157/56 - de az arány ugyebár változatlan):


Lehet ennyi súllyal így is kinézni:

[link]


Meg így is:

[link]


Melyikre hasonlítasz, ha a tükörbe nézel?

Itt hurka, ott hurka vagy szép feszes, tónusos test?


Ha az első lányra, akkor teljesen oké a súlyod,

ha a másodikra, akkor nem ártana picit csökkenteni a testtömeged.


DE nem ám koplalással! Azt tilos!


Attól csak a csontjaid lesznek még gyengébbek, a fogaid romlanak gyorsabban, a hajad is megcsúnyulhat, a melled se fejlődik rendesen vagy ha már nagyobb, akkor könnyen lógóssá válhat...


A megoldás:

-sok mozgás (gyaloglás, biciklizés, torna, úszás... meg úgy bármi amit szeretsz. A lényeg, hogy menj és mozogj!),


-gyorskaják, nasik (csoki, cukor...), cukros szénsavas üdítők, bolti rostos levek, sós rágcsák (chips, ropi...) száműzése az étrendedből (vagy legalábbis nagyon ritkán fogyassz ilyesmit - mondjuk havi egyszer-kétszer),


-sok zöldség és leginkább szárnyashús fogyasztása (csirke, pulyka)

2013. márc. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ! :) Értem, inkább igen a másodikra. Most ilyen csoportos órákra járok: zsírégető, alakformáló, zumba stb. heti 4-szer, január óta! Azóta már izmosodtam egy kicsit de szerintem még izmosodnom és fogynom is kéne egy keveset! Most rettegek, hogy visszahízom a szünetbe, úgyhogy azt tervezem, hogy jövőhéten, csak salátát eszem, puffasztott rizzsel és sajttal, meg natúr hússal! Ha csak azt eszem többször az nem számít még koplalásának ugye! Az még egészséges? :)
2013. márc. 31. 12:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Az úgy teljesen rendben van, nem számít koplalásnak (persze, ha nem két falatra gondoltál enni belőle egész nap). :)


Sajtból lehetőleg a kevésbé zsírosat válaszd!

Mozzarella, feta, trappista light, óvári félzsíros formája, tolnai sovány.


A salátadresszingre is ügyelj! Legjobb, ha nem a bolti, előre elkészítettet zuttyintod rá, hanem natúr joghurtból keversz ki valami jót (én kaporral vagy fokhagymával szoktam).

2013. márc. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Oké, akkor rendben! Mégegyszer nagyon köszönöm a segítséget! Figyelek arra amit leírtál! :)
2013. márc. 31. 15:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!