Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha napi három almát eszek, és...

Ha napi három almát eszek, és rostos üdítőt iszok csak, akkor hosszútávon milyen következményekkel számolhatok?

Figyelt kérdés
Hosszútáv mondjuk legyen fél év. Gondolom hiánybetegségek, de ezt esetleg még meg tudom oldani. Meg mondjuk hetente egyszer be lenne iktatva egy nap, mikor tojást is eszek, meg egy nap, hogy valamennyi fehér húst. Ezekkel a feltételekkel is érdekelne. Meg a csak almással is.

#diéta #fehérje #alma #szénhidrátmegvonás
2013. márc. 3. 12:40
 1/9 anonim ***** válasza:
"Még ma is sok helyen olvasni lehet, hogy ha fogyózol, akkor egyél sok gyümölcsöt. Vannak gyümölcsnapokra alapozó fogyókúrák is. Talán még anyukád is mondta, hogy igyál gyümölcslevet legalább, ha gyümölcsöt nem is eszel. Aztán jöttek a 100%-os gyümölcslék, amiben azt hisszük, hogy az van. Pedig érdemes lenne inkább átgondolni, meg utána olvasni, hogy valójában mit is juttatsz be a szervezetedbe. A gyümölcs maga, eltekintve a rosttartalmától és a jelentéktelen vitamin- és ásványi anyag tartalmától, nem más, mint fruktóz és esetleg víz. A fruktóz egy cukorfajta, és fogyókúra szempontjából az egyik lehető legrosszabb. Ugyanis a fruktóz vagy a májban szívódik fel, ami akkor lehetséges, ha a máj glikogénraktárai üresek (ez konkrétan éhezéskor van), egyébként pedig a vérkeringésbe kerülve zsírrá alakul. Az izomzat tehát nem tudja elhasználni, mert bonyolult lenne hasznos anyaggá átalakítani. Tehát a fruktóz zsír lesz. Ez persze nem azt jelenti, hogy kerüljük a gyümölcsöket, de ha fogyasztunk, érdemesebb reggel, a reggelibe tenni, vagy edzés után enni, ha tényleg szigorúan vesszük a diétát. Ha fogyókúra címén gyümölcsleveket iszol, akkor is nagyot hibázol, mert a gyümölcslevek nagyon magas kalóriatartalmúak és általában jellemző, hogy rengeteg hozzáadott cukrot tartalmaznak. És minden gyümölcslé gyümölcs sűrítményből készül, tehát tévedés, hogy magát a gyümölcsöt préselnék ki."
2013. márc. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

3 alma? még ezt is sajnalod?

megnéznélek am félévig hogy bírnád..

ne csinálj hülyeséget..

2013. márc. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ha csak rostos üdítőt iszol, az annyi kalória mintha egy nap legalább egyszer bőségesen ennél, tehát nem viszel be kevesebb kalóriát és még kínzod is magad.
2013. márc. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Oké, tegyük fel, hogy bírod fél évig (amit amúgy nagyon kétlek). De mi lesz utána??? Ha megint eszel normálisan, akkor kétszer annyi jön vissza. Tapasztalatból beszélek! Inkább térj át normális táplálkozásra, mert amit kitaláltál az hülyeség.
2013. márc. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sok cukrot viszel be, pont amitől hizni fogsz, normális tápanyagok pedig nem kerülnek be rendesen. Talán izomból elkezdesz fogyni zsírt meg picit halmozni.
2013. márc. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom honnan vetted ezt a diétát, rostos üdítőkről annyit hogy cukorral telenyomott löttyök, fehér hústól meg miért kell tartózkodnod? Talán szintetizálod fényből a fehérjét? Na ez az amire fogyókúránál fokozottabban szükséged van (alapban is kell).
2013. márc. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogyan tudod megoldani a hiányjelenségeket... Ha valami fontos anyagot nem viszel be, az probléma, bár lehet, hogy fél évig valahogy eltengene a tested, elvégre a legdurvább anorexiások sem halnak meg azonnal. Igazából csodálom a testet, milyen sokáig egyben marad a legrosszabb táplálkozással is.

Az alma tartalmaz vitaminokat és ásványi anyagokat, de közel sem mindent, amire szükséged van, ami pedig a szénhidrát/fehérje/zsír háromságot illeti, pont azt viszed be, ami a legkevésbé fontos. A testnek szüksége van elegendő fehérjére, az, hogy hetente egyszer beviszed a napi szükséges mennyiség egy töredékét, az nem lesz elég. Gondolom, zsírfóbiás is vagy, ennek problémaköréhez valaki hozzáértőbb ember kellene, én csak most tanulom az alapokat, eddig csak változatosan táplálkoztam és elég jól megvoltam.

2013. márc. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
a gyomrodat egész biztosan hazavágod! Nekem elég rágondolni arra, hogy üres gyomorral innék ennyi rostos cuccot + az almák, már megindul a savtermelésem. Hacsak nincs valami óriási nagy szerencséd, annyi lesz a savad, hogy a falat kaparod!
2013. márc. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy totál löttyedt leszel, az izomnak fehérje kell. Miért akarsz löttyedt, sápadt csontkollekció lenni? Egyél rendesen, mértékkel. Kerüld a szénhidrátot és a túlzott zsírfogyasztást. De ezeket biztos tudod. Felejtsd el ezt a hülyeséget.
2013. márc. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!