Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Olaj/zsiradékok nélkül is...

Olaj/zsiradékok nélkül is lehet párolni, pirítani, grillezni, stb?

Figyelt kérdés

Általában minden recept úgy kezdődik, hogy 1-2 ek. olivaolajon megpirítjuk, megpároljuk, megfuttatjuk a csirkemellet, stb..?

Mi történik, ha csak simán a teflonon csinálom? Miért muszáj az olaj, zsír, vaj, margarin, stb?


2012. máj. 15. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Grillezni lehet, de ha a hús nem zsíros, azaz nem ad ki magából zsírt. száraz lesz. A többi művelet esetén odasülhet, mielőtt elegendő nedvességet adna ki magából. Ha viszont a kiadott nedvesség elpárolog, zsiradék hiányában oda fog sülni az edényhez.
2012. máj. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én a májam miatt nem ehetek zsírosat, növényi olajosat, de az extraszűz olivaolaj nagyon pici mennyiségben megengedett. Ha lábasban készítek valamit, akkor mindig csak egy picurka vizet öntök alá, ha elfő, akkor pótolom. Grillezés előtt pedig sütőbe teszem alufóliával lefedve, így szépen átfő grillezés előtt.

Egy másik fotély (amivel én nem szeretek pepecselni), hogy óvatosan kiklopfolod a csirkemellet és akkor a grill alatt is szépen átsül 10 perc alatt..

2012. máj. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
"fortély"
2012. máj. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Most tanulgatok sütni-főzni, és közben fogyózom is, így mindent a lehető legdiétásabban szeretnék csinálni.
2012. máj. 15. 15:31
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is így kezdtem a főzést tanulni, a diéta miatt:-)

Kókuszzsírral csinálok mindent, kb 4 grammot rakok egy kaja alá, az nem sok.

2012. máj. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!