Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tehetek a görcs és a...

Mit tehetek a görcs és a visszakívánkozó kilók ellen?

Figyelt kérdés

Heti 4 szer másfél óra aktív tánccal és kétszer egy óra futással és minden napi tornával fogytam két hónap alatt 11 kilót (63->52). Sajnos beleestem abba a hibába hogy csupa értelmetlen rossz ételt ettem csak éppen őrült keveset (utólag számolva max 700-800 kalóráit egy nap de volt hogy kábé semmit) mind a mozgás mellett.

Most szeretnék egészséges életmódra térni úgy hogy húst és más savasító ételeket nem ehetek, mert nagyon savas vagyok (egy pohár tej vagy egy szelet csirke után egész álló nap ég a gyomrom)

Ugyanakkor a kalcium miatt amire még most szükségem van a dietetikus szerint, minden nap meg kell innom 1-2 deci 3,5% os tejet.

Tehát ilyen mozgás mellett szeretnék már vagy fél éve súlyt tartani de csak görcsölök az egészen és nem tudom mit csináljak.

Segítsetek légyszi.


lány, 16 év


2012. jan. 26. 14:53
 1/2 anonim ***** válasza:

háááát ez kur.varossz :D

ne haragudj, de nekem egyszerre vicces is. ezek szerint eleve nem az edzéssel fogytál, hanem az edzés melletti kur.va kevés kajával.

ami nem csoda ha tönkre vágta a gyomrodat, gondolom ez a sav túltengés is mostanában van :D


ne aggódj amúgy. a dietetikus hülye. egy lófa.sz barom adatot nézett, amikor a magas Ca igényedet megállapította. nem tehet róla, így tanulta..

ha savas lennél, akkor már a férgek rágnának. ezt azért tudd. a gyomorsav túltengés nem = az acidózissal.


hús nem savasít, ahogy a tej sem. az egy jó kérdés, hogy a tejből mennyi Ca szívódik fel, mert magas tej fogyasztó társadalmakban mind magas a csontritkulás és a különböző szervek elMESZESedése (a mész is kalcium vegyület).

a tej fantasztikusan megemeli az inzulin szintedet, tök "jó" hatásai vannak.. mindegy, ezekkel te ne foglalkozz, még fiatal vagy. ráérsz pár év múlva utána járni a táplálkozásodnak.


nem elképzelhetetlen, hogy beszélek majd valakivel, és utána érdeklődöm ennek a gyomorsavas témának. addig igyál sokat. + kémiát tanultál? egyél szódabikarbónát! persze, azért mértékkel. nem akarjuk semlegesíteni a gyomrod, csak egy kis adag lúgos anyag rendet tehet.

húst meg egyél rendesen, nem létezik olyan hogy "savasít" valami. gyomorsav termelődik a hústól függetlenül is.

2012. jan. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget jó lenne ha megtudnád. Én is utána tudok nézni de bizti melléfogok valami kamuolvasmánnyal.
2012. jan. 28. 23:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!